הרכבת החשמלית יוצאת לדרך: התכנית בעלות 12 מליארד ש"ח אושרה

ועדת השרים לענייני פנים אישרה את תכניתו של שר התחבורה להסבת מערך הרכבות לחשמל בעלות של 12 מיליארד שקלים • השר כץ: הפרויקט צפוי לשנות את פני התחבורה בישראל ויסייע לצמצם פערים חברתיים וכלכליים, באמצעות הגדלת היכולות של רכבת ישראל, להסיע יותר נוסעים ממקום למקום ובמהירות גבוהה יותר. הגברת התדירות תאפשר גם להרחיב את מגוון אפשרויות התעסוקה והמגורים של תושבי הפריפריה

כתבות נוספות בנושא:

האדמו''ר מסקולען ירושלים במעונו של גאב"ד ירושלים
שמחת הנישואין לבן רב קהל חסידים טבריה ובת אב"ד מאקווא נתניה
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
החל מחזור 23 לעידוד כתיבת חידו"ת שע"י ממלכת התורה 'וכתבתם'
 • דירת חדר וחצי: העניות שנחשפה לאחר הפטירה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: "הילדים רצו לבעלי והוא לא זיהה אותם"

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: כך נראו הדקות האחרונות של הנער אליהו שור ז"ל

  תוכן מקודם

 • מצמרר: "צעקנו לו שיקפוץ מהמיטה אבל הוא פחד"

  תוכן מקודם

ועדת השרים לענייני פנים, שירותים ושלטון מקומי, אישרה אמש (רביעי) את תכניתו של שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, להסב את מערך מסילות הרכבת לחשמל (תת"ל 18).

פרויקט חשמול הרכבת אושר בוועדה לאחר סיום כל ההליכים הנדרשים ובכללם, פרסום התוכנית לעיון הציבור, קבלת השגות מהגורמים הנוגעים בדבר, תיקוני התכנית ואישור הועדה לתשתיות לאומיות (הות"ל).

הות"ל הכריזה על פרויקט חשמול הרכבת כפרויקט בעל חשיבות לאומית, לאחר שמשרד התחבורה וחברת רכבת ישראל גיבשו תכנית אב ארצית לחשמול מערך הרכבות בישראל.

קרא עוד:

[postim]

תכנית חשמול הרכבת כוללת הסבה לחשמל של 420 ק"מ של קווי מסילות קיימים ומתוכננים, הקמת תחנות השנאה וכן מערכות שליטה ובקרה, הנלוות לחשמול המסילה. הקווים הראשונים שיופעלו בחשמל הם הקו המהיר לירושלים וקו הרכבת עכו- כרמיאל, המוקמים בימים אלה.

מערך הרכבות הבינעירוניות של רכבת ישראל מונע כיום באמצעות דיזל, בעוד שברוב מדינות העולם הרכבות הבינעירוניות מונעות יל ידי חשמל. בכוונת משרד התחבורה ורכבת ישראל להעביר את כל המערכות הרכבתיות להפעלה באמצעות קווי מתח גבוה, דבר הדורש החלפה הדרגתית של הציוד המיושן ושדרוג מערך הרכבות.

השר כץ ציין כי פרויקט חשמול הרכבת שעלותו נאמדת ביותר מ-12 מיליארד שקלים (כולל רכש והסבת קטרים וקרונות), צפוי להגדיל באופן ניכר את מהירות הרכבות ותדירותן, ולהפחית באופן משמעותי את זיהום האוויר והרעש של הרכבות. "פרויקט חשמול הרכבת ישפר את השירות לנוסע ויגביר את רמת האמינות והדיוק של הרכבת", אמר כץ.

שר התחבורה הוסיף כי הפרויקט צפוי לשנות את פני התחבורה בישראל ויסייע לצמצם פערים חברתיים וכלכליים, באמצעות הגדלת היכולות של רכבת ישראל, להסיע יותר נוסעים ממקום למקום ובמהירות גבוהה יותר. הגברת התדירות תאפשר גם להרחיב את מגוון אפשרויות התעסוקה והמגורים של תושבי הפריפריה.

יצוין כי להסבת מערך הרכבות לחשמל יתרונות רבים נוספים כמו: ציוד אמין יותר מאשר רכבות הפועלות על דיזל, מרווח גדול בין טיפולי תחזוקה, אמינות ציוד גבוהה, חסכון של 20% לפחות בעלויות אנרגיה (בייחוד דלקים), חסכון של 30% בעלויות אחזקה של ציוד נייד, הגדלת מהירות הרכבות ל-160 עד 220 קמ"ש, לעומת 140 עד 160 קמ"ש בציוד דיזל ואפשרות הקמת קווים חדשים, באזורים בעלי טופוגרפיה הררית.

רכבת ישראל פרסמה לפני מספר חודשים מכרז בינלאומי לרכישת 62-78 קטרים חשמליים חדשים, בהיקף של יותר מ-1.5 מיליארד שקלים. הקטרים החדשים יוצרו על פי התקנים האירופאים, המתקדמים ביותר.

מנכ"ל רכבת ישראל, בועז צפריר, ציין כי רשת מסילות חשמלית תביא את רכבת ישראל לעידן חדש. "היכולת שלנו להעביר רכבות מהירות יותר וארוכות יותר, תאפשר לקלוט יותר נוסעים ולהסיע אותם בבטחה ובזמן הקצר ביותר מנקודה לנקודה.

"העברת רכבות מהירות יותר ובתדירות גבוהה יותר, תחזק מטרופולינים נוספים על גוש דן במדינת ישראל כמו חיפה, באר-שבע וירושלים, תסייע בצמצום פערים סוציו-אקונומיים, תרחיב את מגוון אפשרויות המגורים והתעסוקה במדינה ותביא רווחה גדולה יותר לנוסעים", הוסיף צפריר.

הכתבות המעניינות ביותר

רבבות במעמד סיום המחזור השני של 'הדף היומי בהלכה' של 'דרשו' בארנה • שידור חי
המתווה שהוצג לגנץ: אביתר תמורת חומש; בימין תוקפים - "הסכמים יש לכבד"
מעמד 'כבוד חכמים ינחלו' לאברכי כולל להוראה ויז'ניץ עפולה
הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של הצעירים
המקובל רבי ציון בוארון ערך תפילת שובבי"ם בכולל "זוהר השלום" באשדוד
האדמו"ר מנדבורנה ירושלים במעמד פתיחת הכולל בבית מדרשו בבני ברק
שלג כבד מכסה שוב את החרמון; 20 ס"מ נוספו במפלס התחתון • צפו
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות תמורה פרק ד' • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
עִנְבֵי הַגֶּפֶן בְּעִנְבֵי הַגֶּפֶן • שמחת התנאים לנכדת האדמו"ר מוואסלוי
המאמץ הדיפלומטי: מקרון נפגש תוך 36 שעות עם פוטין, זלנסקי ושולץ
רוסיה תפתח בתרגיל ענק בבלארוס; ארה"ב שולחת אלפי חיילים • צפו
דינר לטובת ישיבת באבוב בני ציון • גלריה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – ט' באדר א' ה'תשפ"ב
גדולי תורה ורבני עולם התשובה באו לאחל מזל טוב בחתונת בת הרב יגאל כהן • גלריה
פריצת דרך בהפקת אנרגיה: כור גרעיני ניסיוני בבריטניה שבר שיאים
תיעוד: האדמו"ר מסאדיגורה ירושלים בציון הרשב"י במירון

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture