התירוץ המוזר של הקבלן שהעלים מס בסך מאה אלף ש"ח

אנשי יחידת ניהול ספרים ערכו מבצע ביקורת בעפולה ובסביבה. במסגרת המבצע נתפסו בעלי עסקים רבים שהעלימו הכנסות באופן שיטתי. כמו תמיד, הם סיפקו "תירוצים" שונים ומשונים לכך

אנשי יחידת ניהול ספרים ערכו מבצע ביקורת בעפולה ובסביבה. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה עפולה, נערכו 159 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 20% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין.

המבקרים הגיעו לאתר בנייה בו נערכו עבודות ואיתרו קבלן שיפוצים. מבדיקת ניירת עסקית ופנקס בו רשומות עבודות שביצע, התגלה כי הקבלן לא רשם כ- 97,000 ₪. הקבלן הסביר "אני חדש ולא מבין בעניינים האלה". במגרש מכוניות בעפולה מצאו המבקרים שישה צ'קים שלא נרשמו בסכום כולל של כ- 311,000 ש"ח. בעל העסק טען "רציתי לוודא שהצ'קים ייפרעו". שני מקרים אלה הועברו למחלקת תביעות להמשך טיפול. במשרד השומה התקבל מידע בעלת גן גובה תשלום ואינה מוציאה קבלות. בעקבות כך, נערכה במקום ביקורת ונמצאו 17 צ'קים בסך של כ- 48,000 ₪ שלא נרשמו בספרי העסק. מפעילת הגן הסבירה "אנחנו רושמים לפני הדיווח".

בעיר בית שאן נערכה ביקורות למבצע עבודות בבריכות שחייה ממנה עלה כי לקבלן תיק ברשות המסים אך הוא לא הגיש דוחות כלל ולא דיווח על עיסוקו החדש. כמו כן, גילו המבקרים כי הקבלן אינו מנהל כלל ספרי חשבונות ולא דיווח על הכנסה של כ- 16,000 בגין העבודות שביצע. הקבלן טען "אני עובד רק כמה חודשים בעסק הזה". התיק הועבר למחלקת תביעות. בעקבות מידע שנתקבל במשרד השומה, הגיעו המבקרים לנגרייה בעפולה וגילו כי בעליה לא רשם הכנסות בסך של כ- 10,000 ₪ שקיבל ממספר לקוחות. הנגר הסביר "אני בעבודות שירות של מע"מ והסתבכתי". בדיקת ניירת עסקית אצל קבלן חשמל שביצע עבודות באחד מכפרי האזור, העלתה כי הקבלן לא רשם הכנסות של כ- 5000 ₪. הקבלן טען "אני לא מאופס עזבו אותי". במספרה בעיר עפולה גילו המבקרים כי בעליה לא רשם הכנסות של כ- 4500 ₪. הספר טען "אבדוק מה קרה".

המבצע נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור ובמסגרת הנחיית מנהל הרשות, משה אשר, למשרדים האזוריים להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו