צילום: פלאש 90

שירבו שמחות: נותני שירותים בענף האירועים? אתם על הכוונת של רשות המסים

רשות המסים ערכה מבצע ביקורות רחב היקף בכל רחבי הארץ אצל נותני שירותים בענף האירועים. אצל כמעט חמישית מהנבדקים התגלו דיווחים חסרים. והתירוצים? כרגיל, מגוונים

עונת האירועים בשיאה, רבים מרקדים ומפזזים מאירוע לאירוע ובעת הזו, מבקרי ניהול ספרים מכל משרדי מס הכנסה ברחבי הארץ, מתוגברים בחוקרי מס הכנסה, ערכו במשך יומיים מרוכזים בשבוע שעבר מבצע ביקורות רחב היקף בסצנת השמחות בישראל. 271 נותני שירותים בענף השמחות והאירועים נבדקו ונמצא כי 16% מבעלי העסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות.

טרם היציאה לביקורות בשטח, שנועדו לאכוף את המילוי אחר דיני המס, בוצעה עבודת הכנה מקדימה, שכללה איתור בעלי עסקים רלוונטיים ברשת האינטרנט וברשתות החברתיות, פנייה למשרדי הרבנות ברחבי הארץ, קיום תצפיות בשטח, תשאול לקוחות ועוד.

בעל אולם אירועים באזור המשולש, שנתפס באי רישום הכנסות ממספר אירועים בסך 163,000 ₪ טען: "אני רושם רק רבע מההכנסה כי את שאר הכסף אני צריך לשלם לספקים שלי". בעל אולם אירועים אחר במשולש שלא רשם 47,000 ₪ הכחיש זאת. גם בעל אירועים בחיפה, שמתשאול לקוחותיו עלה כי לא רשם 46,400 ₪ הכחיש וטען כי הלקוחות לא זוכרים כמה שילמו. באולם אירועים בבית שמש מצאו המבקרים כי לא נרשמו 31,000 ₪ ששולמו במזומן וכן 4 צ'קים מוסבים. המבקרים ראו את הלקוח יושב עם הבעלים במשרד ואת הכספים מוכנסים למגירה ע"י עובד באולם. העובד טען כי רק בעל הבית מקבל כספים וזה טען כי לא הספיק לרשום כי היה חייב ללכת. בעל אולם אירועים בבני ברק שנצפה מכניס למגירה 3,500 ₪ ללא רישום טען כי זה התשלום למעצבת.

תיקיהם של שני מעצבי אירועים מנצרת שהודו כי לא רשמו 51,000 ₪ ו-37,000 ₪ הועברו לחקירות להמשך טיפול.

המבקרים מצאו שזמר מנצרת לא מנהל ספרים ולא רשם הכנסות של 60,000 ₪. הזמר טען כי לא ידע שעליו לנהל ספרים. טענה דומה השמיע נגן מאזור הצפון, הגובה בשנתיים האחרונות 800 ₪ להופעה ולא מנהל ספרים, לדבריו הוא מופיע מידי פעם ולא ידע שעליו לנהל ספרי עסק, "אתחיל מעכשיו". תשובה דומה השמיע מתופף בלהקה בצפון שלא רשם עשרות אלפי ₪. נגן אחר מהצפון שנצפה שלא רשם 4,200 ₪ ששולמו לו שבוע לפני הביקורת, טען שעוד לא יצא לו לרשום. "עוד לא ערכנו התחשבנות סופית" אמר זמר חתונות מהצפון שנצפה שלא רשם 12,000 ₪.

בבדיקת חשבון בנק של 2 צלמים שותפים מאזור המרכז נמצא כי לא רשמו 33,000 ₪ ואת האירוע שנצפו מצלמים ובגינו שולמו להם 6,000 ₪, לא רשמו ביומן ההזמנות. השניים הוזמנו למשרד והתברר שלאחד מהם אין כלל תיק במס הכנסה ובאשר לאי רישום ההכנסות טענו ש"פרח להם מהראש". "טעיתי" אמר צלם אירועים מבני ברק שלא רשם 2,000 ₪ שקיבל משני לקוחותיו.

המבצע, כאמור, נערך כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים נגד מעלימי מס והון שחור במסגרת מדיניות הרשות להגביר את פעילות האכיפה ולשפר את כושר ההרתעה, בין היתר ע"י עריכת מבצעי שטח שמטרתם להביא לדיווחי וגביית מס אמת ולהגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מחשימם

אם יורידו את המס לאנשים לא יהיה שווה לעבוד שחור!
יצטרכו גם להודיע שלא יבדקו אחורנית, כדי שמי שעבד שחור לא יפחד להתחיל דווח על המון הכנסות מה שיראה חשוד.
חשוב לזכור ולהאמין שפרנסה מהשמים, מה שאמור להגיע יגיע בין אם תעבדו שחור לבן או צבעוני…

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו