צילום: דוברות שר הביטחון

בנט הנחה את מערכת הביטחון: להיערך למצב משק לשעת חירום

שר הביטחון, נפתלי בנט, הנחה את מערכת הביטחון להיערך למצב משק לשעת חירום: "מלאי החירום של ישראל מלאים ומצוידים למגוון התרחישים". עוד הוחלט בדיון מיוחד: מלוניות ההבראה (מתקני בידוד משותפים) ייפתחו בהקדם האפשרי

שר הביטחון, נפתלי בנט, קיים דיון היערכות להפעלה אפשרית של מצב משק לשעת חירום. הדיון נערך בהשתתפות סגן שר הביטחון אבי דיכטר, מנכ"ל משרד הביטחון, סגן הרמטכ"ל, מפקד פיקוד העורף, עוזר השר להתגוננות ונציגי מתאם פעולות הממשלה בשטחים, המל"ל ורח"ל.

שר הביטחון הנחה את רשות החירום הלאומית (רח"ל) להשלים את מיפוי המתקנים החיוניים במדינת ישראל ולהחל היערכות לאפשרות של הפעלת משק לשעת חירום. ההמלצות יוצגו לשר בדיון הבא. מערכת הביטחון נערכת לפתיחת המתקנים בהתבסס על בתי מלון ריקים ובתפעול מערכת הבריאות בשיתוף פקע"ר.

כמו כן, שר הביטחון הסמיך את מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף (במיל') אודי אדם, לניהול פרויקט מלוניות הבראה קהילתיות (מתקני בידוד משותפים), בתיאום עם פיקוד העורף ומשרד הבריאות, כאשר היעד הוא לפתוח את המלונית הראשונה בהקדם האפשרי, ובשאיפה במהלך השבוע הבא.

כזכור, ביום שישי נמסר כי בתום התייעצות עם משרד הבריאות והמטה לביטחון לאומי, החליט שר הביטחון, נפתלי בנט, להקים 3 מתקני בידוד משותפים לנושאי נגיף הקורונה בישראל, כתחלופה לבידוד ביתי. השר בנט הנחה את מערכת הביטחון להיערך באופן מיידי לאתר, לצייד ולהכין 3 מתקנים שייפתחו ברחבי הארץ (צפון, דרום ומרכז), על מנת לקלוט את החולים כבר בימים הקרובים.

במשרד הביטחון מסבירים כי מטרת המתקנים תהיה לרכז את החולים הקלים אשר נושאים את הנגיף בישראל על מנת לאפשר בידוד אפקטיבי, למנוע סכנת הדבקה לבני המשפחה, להקל על המבודדים במישור החברתי ולהעניק מענה רפואי מיידי לחולים במקרה של החמרה.

לדברי השר בנט, "כרגע בישראל יש קצת פחות מ-130 נשאים ידועים, הבעיה היא שאנחנו לא יודעים כמה יש שהם לא ידועים. יכול להיות עוד מאה כאלה, 500 או אלף. הנגיף מכפיל את כמות הנדבקים כל ארבעה, חמישה ימים. אנחנו נערכים לשלב הבא, ומקווים שלא יקרה, אבל בסבירות לא מבוטלת יכול לקרות שזו הדבקה רחבה".

עוד הוסיף כי "אין סיבה שיסתמו את בית החולים, הבידוד בבתי חולים הוא יקר ולא יעיל". הוא הכריז כי אשפוז ביתי אינו יעיל וגורם להדבקה של המשפחה. "בידוד ביתי יעיל דורש לשהות בבית חמישה שבועות ולא שבועיים בלבד", אמר. הוא הוסיף כי הניסיון הדרום קוריאני מלמד זאת. בנט המשיך ומנה את החסרונות הכרוכים בבידוד בביתי: "ישנן בעיות לוגיסטיות, אנשים תקועים בבית וצריך ניטור רפואי שלהם. מה שידרוש מאנשי רפואה להגיע אליהם לבדיקות – וזה לא רציני".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אח המצב קשה. צריך להיתפלל. אשריך בנט.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו