בנט סייר בבני ברק: "נרחיב את מודל בני ברק לערים חרדיות נוספות"

שר הביטחון ביקר בחמ"ל המרכזי בעיר וקיבל סקירה אודות פעילות הכוחות: "צה"ל יעתיק את מודל בני ברק לעוד ערים חרדיות: אלעד, בית"ר עלית, מודיעין עלית והשכונות החרדיות של בית שמש. זה יצריך כוחות גדולים של צה"ל"

שר הביטחון, נפתלי בנט, ביקר לפני שעה קלה בעיר בני ברק. השר ביקר בחמ"ל המרכזי ופגש את אלוף (במיל׳) רוני נומה, המנהל את מטה המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בעיר, את גורמי פיקוד העורף ואוגדה 98 הנמצאים בעיר מאז יום חמישי ואת מפקדי חטיבת הצנחנים. השר קיבל סקירה אודות פעילות הכוחות בסיוע לאוכלוסיית בני ברק ועל התנהלות התושבים מאז הטלת מגבלות התנועה על העיר בסוף השבוע.

בתום הביקור אמר כי "במהלך היום בעיר בני ברק, צה"ל, אוגדה 98 של הצנחנים, חילקו 12,000 מנות חמות לתושבי בני ברק: לקשישים, לאנשי רווחה, לחבר'ה שלא יכולים לצאת מהבית. צה"ל ופיקוד העורף ערוכים לפעול בכל עיר שבה נצטרך. זה מחמם את הלב. ביחד אנחנו נתגבר על הקורונה"

בנט הוסיף כי, "צה"ל יעתיק את מודל בני ברק (של הסגר) לעוד ערים חרדיות: אלעד, בית"ר עלית, מודיעין עלית והשכונות החרדיות של בית שמש. זה יצריך כוחות גדולים של צה"ל". הממשלה צפויה להכריע בקרוב, אולי עוד היום, אם להכריז על "אזור מוגבל" על ערים אלה ועל שכונות חרדיות בירושלים, ואולי אף על ערים נוספות, ביניהן טבריה ואשקלון.

בתוך כך, בנט בעיריית בני ברק עם ראשי זקא ישראל חזי שבקס וצביקה כהנא ושמע סקירה על מערך גיוס ושיבוץ מאות המתנדבים שמתגברים את המוקד העירוני בעזרה לתושבי העיר ומסייעים ומסייעים בחלוקת אלפי סלי מזון יחד עם חיילי פיקוד העורף. בנט אמר למנכ"ל הארגון: "בשעה קשה זו, ימים לפני כניסת החג, אתם מוכיחים לנו שוב שוב שאתם חוד החנית של המדינה. אנו זקוקים לכם ובלעדיכם המלאכה הייתה הרבה יותר קשה".

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ביקר היום בעיר בני ברק, בליווי מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי, מפקד עוצבת "האש", תת-אלוף ירון פינקלמן, ומפקדים נוספים.

במהלך הביקור הוצגו מאמצי העשייה המרכזיים של פיקוד העורף וחיילי עוצבת "האש" בסיוע לעיר. הרמטכ"ל הגיע לנקודת חלוקת המזון בה נקלטות המנות ונארזות על ידי החיילים ומשם יוצאות לחלוקה לתושבי העיר. הרמטכ״ל שמע ממפקד האוגדה סקירה על המהלכים שבוצעו עד כה, ואת תכנון הכוחות והיערכותם לפעילות בהמשך.

כוכבי אמר בתום הביקור כי, "הביטוי 'צבא העם' מקבל משנה חשיבות נוכח חיילי צה"ל המבצעים משימה להצלת חיים, ביטוי לערבות ההדדית בעם ישראל. נמשיך להגדיל את הסיוע לרשויות מקומיות ולכל מקום בו יהיה צורך באופן מרחיב ומהיר. אני גאה בעשייתם, בהירתמות המהירה ובביצוע".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
4 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איפה 2 מטר?

איפה כל ה12000 מנות??? לא קבלנו ואף אחד בסביבה לא קיבל!!!!!! שקר אחד גדול

איפה המרחקים?
איפה כללי הזהירות של בנט וחבריו?

היי בנט החיילים והנוספים בסרטונים אינם שומרים על מרחק 2 מטר.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו