לאחר הכרזת האדמו

לאחר הכרזת האדמו"ר: האברכים בויז'ניץ התחייבו לתרום מאה מיליון ש"ח

אברכי חסידות ויז'ניץ התכנסו אמש והתחייבו על סכום אסטרונומי לטובת הקמת המרכז העולמי של החסידות ברחוב שלמה המלך בבני ברק. ההתגייסות הגיעה לאחר הכרזת האדמו"ר על פרויקט חסר תקדים למען מוסדות החסידות • כל הפרטים

מאות מחסידי ויז'ניץ התכנסו אמש (מוצאי שבת) לסעודת מלווה מלכה מיוחדת במהלכה הם התגייסו בצורה חסרת תקדים למען בקשתו של כ"ק האדמו"ר שליט"א אשר הכריז במוצאי "זאת חנוכה" האחרון על הקמת מרכז עולמי של החסידות ברחוב שלמה המלך בבני ברק, במסגרתה תקום מבנה ענק מימדים למען מוסדות החסידות בעיר.

אברכי החסידות שהתכנסו אמש התחייבו על סכומים חסרי תקדים למען הקמת המרכז העולמי של החסידות וכפי בקשתו המפורשת של האדמו"ר. בסיום הערב הצליחו מנהלי המוסדות לגייס סכום של למעלה ממאה מיליון ש"ח למען הקמת הפרויקט שכבר בקרוב ייצא לדרך.

יצוין כי מלבד זאת, מספר נגידים בחסידות כבר הודיעו לאדמו"ר על תרומתם בסך מיליוני שקלים לטובת הקמת המרכז העולמי של החסידות. בחסידות יצאו ממש בימים אלה בקמפיין לטובת הקמת המרכז העולמי, ועל פי הצפי כבר בקרוב הם יגיעו לסכום המבוקש העומד על סך של מאתיים וחמישים מיליון שקלים.

כזכור, במוצאי "זאת חנוכה" האחרון כינס כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א את חסידיו ובישר להם על הקמתו של בית מדרש ענק ומפואר. החסידות ששוכנת כיום במבנה קראוון צפויה להקים פרויקט חסר תקדים של הקמת מרכז עולמי של החסידות ברחוב שלמה המלך בבני ברק.

בדברים שנשא לחסידיו אמר האדמו"ר: "אלפי אנשים נשים וטף מצטופפים בהיכל בית המדרש ובעזרת הנשים, לב כולם מייחל להיות חלק מן התפילות היוקדות, להזין את נשמתם בשולחנות הטהורים, בזמירות שירות ותשבחות לא-ל חי, בשבתות ומועדים".

עוד זעק הרבי מנהמת ליבו, "אבל – המציאות היא כבר בלתי נתפסת ובלתי אפשרית. כבר מוצו כל הפתרונות הארעיים, כל האלטרנטיבות. המקום צר מהכיל את קהל הקודש הצובאים על דלתי בתי המדרש". הרבי הוסיף, "כל אלו מאלצים אותי לצאת לדרך, להתחיל לבנות את המרכז העולמי אשר עליו יתנוסס שמו הטהור של אבי בעל הישועות משה זי"ע".

האדמו"ר הדגיש את אי נעימותו לפנות שוב אל בני קהילתו, אבל כאשר עומדים בשיאו של הקמת הממלכה מוותרים ומצמצמים גם על הצרכים הגשמיים. בשיאו של המעמד קרא הרבי לקבוצת ילדים שנכחה במקום ואמר להם: "אני יודע כי אולי יהיה קצת קשה בשנים הבאות, אבל כאשר ייבנה הבית תוכלו להצביע בידיכם הנה הבית הגדול שלי הוא".

ע"פ התכנון אמר הרבי, כי כבר בחודש ניסן יחלו העבודות פינו השטח ותוך כמה חודשים יעלה הטרקטור על השטח האדיר בן 8 דונמים לתפאר מלכות בית ויז'ניץ, הרבי הכריז

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו