ירושלים: ברקת עצר תקציב בעקבות אפליה | פינדרוס: "עלילת דם, זה שקר גס"

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת השעה היום (רביעי) העברת תקציב לסמינר מנדלסון בירושלים בעקבות אפליה | פינדרוס בתגובה סוערת: "מדובר בשקר גס, הטעו את ברקת".‬

ועדת הכספים של עיריית ירושלים מנעה העברת תקציב של 10 מליון שקלים עבור סמינר מנדלסון בשל בעיות בקבלת תלמידים ממוצא ספרדי.

קרא עוד:

[postim]

מדובר על העברה תקציבית עבור מבנה הממוקם באיזור אולמי תמיר, שם רצו מנהלי הסמינר לשכן את המבנה החדש.

אלא שחבר ועדת הכספים אשר מישעלי הצליח לעצור בגופו את העברת התקציב ושיגר היום (רביעי) מכתב בהול לראש העיר ניר ברקת.

במכתבו כתב משעלי: "מעיון בסדר יום וועדת הכספים שתתקיים היום עולה כי הועדה מתבקשת לאשר הרשאה לבניית בית ספר על יסודי תחת סעיף תגבר 2013/0308 עבור בית ספר על יסודי בשטח המכונה מתחם תמיר בשדרות גולדה מאיר".

"מבדיקה שערכתי עולה כי מדובר בכסף לבניית מבנה לסמינר אשר מסרב לקבל בנות למוסד לשנה זו , על אף שקיבל מכתב רשם מטעם עיריית ירושלים ומשרד החינוך אשר מחייב את מנהל הסמינר לקבל את הבנות על פי חוק".

"להזכירך בנוהל הקצאות אשר אושר ע"י כלל חברי המועצה יש סעיף ברור לגבי מדיניות אפליה והשלכותיה".

"למותר לציין כי פנייתי אליך נעשית לאחר אין ספור מאמצים מכל הגורמים הנוגעים בדבר ועושים מלאכתם מלאכת קודש, אולם עד כה ללא תוצאות. ולצערי ניכרת הפגנת זלזול וחוסר רגישות לבנות אלו ובני משפחותיהם אשר זה כחצי שנה יושבות בבית על לא עוול".

"משפחות אשר היקר להם מכל יושבות ובוכיות יום יום ואל לנו לעמוד מנגד, כמי שמלווה את משפחות אלו יום יום, שעה שעה, אנו חברי המועצה אמורים לזעוק את זעקתן של אותן בנות אומללות וכאן המקום להשתמש בסמכויותינו בכדי לסייע לאותן בנות (מבדיקה שערכתי מדובר בבנות נורמטיביות וברמה רוחנית גבוהה)".

"להזכירך, בירושלים ישנה מצוקה אמתית של בתי ספר על יסודי אבקש שלא לאשר את הבקשה לבית הספר הנ"ל עד אשר יקבל את התלמידות או לחלופין להעביר למוסד אחר אשר אין רוח ההפליה שורה בו", עד כאן לשון המכתב ששלח משעלי.

כאמור, בעקבות המכתב החליט ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת להוריד מסדר היום את הנושא ולמנוע העברה תקציבית בשל בעיות האפליה שנתגלעו בסמינר.

בתגובה להחלטת ראש העיר, אמר סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך הרב יצחק פינדרוס לJDN, "מדובר בהחלטה שערורייתית וחסרת אחריות. הגדילו לעשות יועצי ויחצני ראש העיר אשר לא בוחלים בשום אמצעי ומעיזים להוציא הודעה כאילו עצרו כסף למוסד מפלה. זהו שקר גס. ברוח ימים אלו הייתי דן לכף זכות שאולי מדובר במתיחה פורימית!. כמחזיק תיק חינוך חרדי וכסגן ראש העיר לא אתן לעכב ולו ליום אחד פרוייקט חשוב שכזה. אני דורש לבדוק מי הפקיד שהטעה את ראש העיר ולנקוט נגדו בהליכים משמעתיים".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אבל מנדלסון באמת עושה אפליות, מה לעשות? רק 30% בו ספרדיות…

אולי אחרי שיהיה תקציב לבנין יהיה מקום להכניס עוד בנות,
יותר מ-45 בנות בכיתה שא"א כמעט לצאת בלי להזיז את כל הכיתה
לומדים בכל צורה של כיתה כמעט גם אם היא קטנה ודולף שם המים

בתו של פינדרוס למדה אצל מנדלסון והפסיקה את לימודיה באמצע, ולמרות זאת קבלה מהסמינר תעודת 12 שנות לימוד.
עכשיו תורו של פינדרוס לחפות על מנדלסון, על חשבון הציבור שבחר בו.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו