ירושלים: יו"ר ועדת הכספים החליט – סמינר מנדלסון לא יתוקצב

תקציב בסך 10 מיליון ש"ח שנועד עבור סמינר דרכי רחל, יועבר למוסד אחר בעקבות אפליית בנות ספרדיות בסמינר זה | ההחלטה התקבלה בעקבות פנייתו של חבר מועצת העיר מטעם ש"ס, אשר מישאלי שפנה ליו"ר ועדת הכספים ודרש ממנו שלא לתקצב את המוסד שעובר על החוק ומפלה בנות ספרדיות.

תקדים בירושלים: סמינר מנדלסון בירושלים ייאלץ לוותר על תקציב בסך 10 מיליון ש"ח בעקבות החלטת יו"ר ועדת הכספים בירושלים, דוד הדרי שלא להעביר להם את התקציב בעקבות אפליה של בנות ספרדיות.

קרא עוד:

[postim]

קדמה להחלטה פנייתו של חבר מועצת העיר מטעם ש"ס, אשר מישאלי ששלח מכתב להררי ובו דרש להעביר את התקציב המיועד לסמינר 'דרכי רחל' (מנדלסון) למוסד אחר שלא מפלה בנות ספרדיות, דבר האסור על פי חוק ועל פי החלטת 'ועדת הרבנים' לענייני סמינרים.

במכתבו כתב מישאלי, "היות ומנהל סמינר זה עומד בסירובו ללא טיעון מקצועי או ענייני אבקש מתוקף סמכותנו ועל צו מצפוניו כנציגי ציבור להשמיע את קולן של בנות אלו ובני משפחותיהם ולמען עוד עשרות בנות אשר נמצאות בשלבי קליטה בעוד מוסדות למען ישמעו וייראו".

"אבקש להלן: א: אם ניתן לבדוק אפשרות חוקית וכן חוות דעת משפטית לגבי בקשה להעברת הכספים בסך עשר מיליון ₪ תחת הסעיף שמופיע בוועדת כספים למוסד אחר אשר אין רוח ההפליה שורה בו מאחר ועל פי חו"ד של מנח"ח יש מצוקה אמיתית של מוסדות חינוך על יסודי ואף נפתחו עוד סמינרים במבנים שכורים אבקש לתגמל אותם כראוי להם ובאמצעות כך לעודד תמריץ לכלל מנהלי הסמינרים בעיר".

"ב: לאור מכתבו של מר משה טור פז מנהל אגף חינוך וכן חו"ד משפטית של אמנון מרחב היועמ"ש עולה כי אכן מדובר במוסד מפלה והיות וכך אבקש לשלול ממנו כל הקצאה עתידית וכן להוציא אותו מרשימת ההמתנה של מוסדות ציבור ולכנס ועדת הקצאות מקצועית וציבורית ע"מ להעביר את ההקצאה של מתחם תמיר למוסד אחר לאור המצוקה שאמור לעיל".

חבר מועצת העיר אמר לJDN, "דין פרוטה כדין מאה. דין ילדה אחת כדין מאה. אם מדובר באגו אישי של מנהל כזה או אחר אשר מוכן להקריב סמינר שלם אך ורק על משחקי אגו שישא בתוצאות".

"אני כפוף למשמעת רבנית ואם ניתן בכלים אלו להשתמש לאחר חצי שנה של ניסיונות שכנוע מטעם רבים וטובים במערכת מול מנהל הסמינר אך ללא הועיל .פשוט לא הותיר בפני שום ברירה. על כן אני נחוש להמשיך בכל כלי אשר הרשות נותנת בידי על מנת להשיב את כבודן האבוד של בנות אלו".

מכתבו של מישאלי


0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
6 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הסמינר הזה הוא היוקרתי ביותר בגלל…….שאין סיכוי לספרדיה להתקבל אליו (אא"כ היא הבת של הרב עמר…….)

התוצאה כמובן תהיה שקרנו של מנדלסון רק תעלה ותגדל.

בס"ד
איזה גיזענות..
אח"כ מתפלאים למה יש שנאת כלפי החרדים בכנסת אם בין החרדים העצמם יש שנאת חינם???? רק בגלל זה נחרב בית המקדש!

מה זאת אומרת שספרדיה תלך ללמוד בסמינר ספרדי
נכון שזה מגעיל שככה זה צריך להיות בעמ"י אבל מה נעשה כך הם אחינו האשכנזים

מי שחושב ששנאת חינם תגרום לסמינר שלו לסעתא דשמיא -שיחשוב עוד

שטויות במיץ
מי שמרגיש מופלה- ירגיש כך בכל מקום!!
אני ספרדיה גאה ולומדת בסניף.
אם את ספרדיה שלא מתאימה להלך הרוח של הסניף- באמת תרגישי מופלית ולא כדאי לך להכנס לשם.
כמו בכל מקום שתלכי ואת לא מתאימה לשם…

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו