"זאת שערוריה ואפליה על רקע דתי"

כך התבטא ח"כ ישראל אייכלר בועדה לפניות הציבור של הכנסת, בדיון מיוחד שנערך בעקבות אפליית מקבלי הבטחת הכנסה ממשרד החינוך - האברכים • כל הפרטים

בדיון מיוחד בוועדה לפניות הציבור של הכנסת, על המבצע שערך משרד האנרגיה להחלפת מקררים ומזגנים כדי לחסוך באנרגיה, התברר שהמדינה השקיע עשרות מיליונים לטובת האוכלוסיה החלשה של מקבלי "הבטחת הכנסה" מהביטוח הלאומי, אך שללה זכות זאת מאברכים – מקבלי הבטחת הכנסה ממשרד החינוך.

קרא עוד:

[postim]

נציגי משרד האנרגיה טענו כי זה נעשה מחוסר ידיעה על כך שיש זכאי הבטחת הכנסה מחוץ לביטוח הלאומי.

המדובר הוא במבצע בו הוחלפו עשרות אלפי מקררים ומזגנים בהנחה של 60% לזכאי הבטחת הכנסה של הביטוח הלאומי והנחה של 30% לשאר חלקי האוכלוסיה.

המבצע שתוכנן לשנה, הסתיים בתוך שבוע בעקבות התנפלות המונית על עשרות אלפי המקררים שהוצאו להחלפה. כל השאר נותרו, בלי הנחה ובלי מבצע.

נציגי משרד האנרגיה אמרו בועדה כי במבצע הבא כבר יכלילו את האברכים והסטודנטים מקבלי הבטחת הכנסה ממשרד החינוך, ויוסיפו גם מקררים שיש בהם שמירת שבת "למהדרין", רק שיש בעיה "קטנה" – המבצע הבא הוקפא בגלל חוסר תקציב.

ח"כ ישראל אייכלר אמר בועדה כי "זאת שערוריה ואפליה על רקע דתי. הביורוקרטיה השלטונית כה מסואבת, עד שאפשר לדלג על רבבות זכאים למקררים מוזלים, מחוסר ידיעה ובלבד שיהיו חרדים".

לדברי אייכלר, "אם מישהו היה מוציא מרשימת הזכאים את הבדואים או הרוסים הזקוקים לעזרה, הארץ היתה נרעשת ת"ק על ת"ק, והיו מוציאים מיד הון עתק, כדי לתקן את ה'טעות'".

אייכלר הוסיף ואמר כי "במידה ואכן היתה כאן טעות, זה יוכח בניסיון לתקן את העוול במיידי. לא ייתכן שיודיעו לכנסת שהעוול תוקן ובמבצע הבא יכללו האברכים במבצע ההחלפה, אבל "התקציב נגמר", בדיוק לפני המבצע הבא, שכבר הוציאו עליו מכרזים מסודרים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו