הכוח האוסטרי נטש את השטח המפורז בגבול סוריה

הבוקר חצו החיילים האוסטרים, שמשרתים בגבול ישראל סוריה במסגרת כוח האו"ם הבינלאומי, את מעבר הגבול לשטח ישראל | בשעות הצהריים צפויים חלק מהם להמריא בחזרה לארצם, זאת בהתאם להוראות ממשלת אוסטריה - שהחליטה לפנותם בגלל הקרבות העזים באזור

כל החיילים האוסטרים החברים בכוח אונדו"ף של האו"ם עזבו בשעות האחרונות (רביעי) את האזור המפורז בגבול ישראל-סוריה. על פי הדיווח באל ערבייה החיילים נמצאים כעת במפקדת אונדו"ף בדרכם לצאת לישראל ומשם לאוסטריה.

קרא עוד:

[postim]‬‏

חלק מהכוח האוסטרי נסוג מהאזור בשעות הבוקר ומספר נוסף של חיילים עזב בימים האחרונים. במקביל לנסיגת הכוח האוסטרי, התקבל דיווח לפיו מתקיימים חילופי אש בקוניטרה סמוך לגבול.

כ-70 חיילים אוסטרים הגיעו לבסיס האו"ם בצידו הישראלי של הגבול, לקראת המראתם חזרה לאוסטריה מנמל התעופה בן גוריון. בווינה נימקו את החזרת החיילים בקרבות שאירעו בשבוע שעבר, שבמהלכם נורתה אש גם על כוח שמירת השלום ברמת הגולן, שרבים מאנשיו אוסטרים. לטענת משרד החוץ האוסטרי, לראשונה נורתה גם אש ארטילרית בשטח המפורז בין ישראל לסוריה.

"זה חלק מאירועים שהולכים ומתגברים בחודשים האחרונים", אמרו במשרד החוץ האוסטרי. "המצב הביטחוני המידרדר הביא אותנו למסקנה שאי אפשר להמשיך ולהבטיח את שלומם של החיילים". הכוח הראשון שיצא הוא הכוח הלוגיסטי, ובהמשך השבוע יצטרפו השאר", נאמר בהודעת משרד החוץ.

מוסקבה כבר הביעה נכונות להחליף את החיילים האוסטרים, אך נדחתה על ידי האו"ם בשל היותה חברה קבועה במועצת הביטחון. יצוין כי מפקדי הכוח הפיליפיני איימו לעזוב את רמת הגולן במידה והקרבות יימשכו ויתעצמו עד כדי פגיעה בחיי אדם. בניגוד אליהם, מפקדי הכוח ההודי הודיעו כי נכון לימים אלו בכוונתם להמשיך ולקיים את המנדט שניתן להם מהאו"ם.

יצוין כי בשעות האחרונות דווח בלבנון כי מסוקי קרב של צבא סוריה שיגרו שישה טילים לעבר עיר הסונית ערסאל שבלבנון , סמוך לחלקו הצפוני של הגבול הסורי-לבנוני. על פי הדיווח, טיל אחד פגע בערסאל. זוהי המתקפה הראשונה מסוגה מצידה של סוריה באזור עירוני בתוך לבנון. לפחות אדם אחד נפצע באירוע.

מאז תבוסת כוחות המורדים בעיר הגבול קוסייר נמלטו לוחמים רבים ואזרחים וקיבלו מקלט בערסאל – כך דיווחו גורמים בלבנון. אתמול שוגרו מספר טילים מסוריה לעבר העיר הרמל ופצעו לפחות ארבעה בני אדם. על פי הדיווח, תושבי הרמל האשימו את תושבי ארסל במעורבותם בשיגור טילים לעבר הרמל ובעלבכ.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו