צילום: לוקהיד מרטין ו-DARPA

פריצת דרך: מסוק בלקהוק ביצע לראשונה טיסה אוטונומית מלאה • צפו

המסוק, תוצרת סיקורסקי/לוקהיד מרטין, צויד במערכת הטסה אוטונומית העשויה לשנות את כל שיטות הפעולה של כלי טיס צבאיים. מטוס לא מאוייש יכול לטוס בתנאי מזג אוויר גרועים וללא מערכת תקשורת • המערכת תזהה סכנות למסוק

צילום: לוקהיד מרטין ו-DARPA

לוקהיד מרטין-סיקורסקי ומשרד ההגנה האמריקאי, השלימו טיסה אוטונומית מלאה במסוק בלקהוק, ללא אנשי צוות על המסוק. הטיסה, הראשונה מסוגה בעולם, התבצעה במשך כ-30 דקות מעל בסיס חיל האוויר האמריקאי בפורט קמפבל, קנטקי.

"מסוק הבלקהוק הותקן עם מערכת ההטסה האוטונומית Sikorsky MATRIX, שמהווה פריצת דרך לאפשרויות ביצוע משימות מוסקות מכל הסוגים בתנאי מזג אוויר מגבלתיים או באזורים עם חסימות באמצעות הקשר", הסבירו בחברה.

הם הוסיפו כי "התוכנית מקדמת את הגברת האוטומציה במערכות מוסקות כבר 50 שנה, ועוסקת במקביל במערכות מאוישות מרחוק. מטרת התוכנית היא תמיכה טכנולוגית מלאה וביצוע מלא של הטיסה, מההמראה עד הנחיתה, התמודדות עם מגוון תרחישים מבצעיים ותקלות שונות, ניווט, התגברות על מכשולים קרקעיים ועוד".

המסוק, תוצרת סיקורסקי/לוקהיד מרטין, צויד במערכת הטסה אוטונומית העשוייה לשנות לחלוטין את כל שיטות הפעולה של כלי טיס צבאיים. מטוס לא מאוייש יכול לטוס בתנאי מזג אוויר גרועים וללא מערכת תקשורת. סטיוארט יאנג, מנהל הפרוייקט בדרפ"א, אמר שהמערכת מפחיתה את עומס העבודה של הטייסים וגם כשהמסוק מאוייש המערכת מטיסה את המסוק ומאפשרת לטייסים להתמקד בביצוע משימותיהם.

בנג'מין וויליאמסון, טייס הניסוי הראשי בפורט קמבפל, אמר: "המערכת תאפשר לטייסים לעבור בצורה בטוחה מטיסה רגילה לאוטונומית בכל שלב במשימה באמצעות לחיצה על כפתור בקוקפיט. בכך, יתאפשר להם להוריד מעומס העבודה במגוון רחב של משימות או בתנאי מזג אוויר ירודים או בסביבה מאוימית. חשוב מכך ALIAS, תזהה בצורה אוטומטית סכנות למסוק או לביצוע המשימה שעלולות לגרום לתאונה, ובכך לשמור על חיי הצוות והלוחמים".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture