צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

לא כולם אוהבים חופש: המחאה של מקלב על סגירת הכנסת

החל מהבוקר חברי הכנסת אינם יכולים להכנסת ולעבוד בלשכותיהם שבמשכן הכנסת זאת לאור 'הדממה' אותה מנהיג מנכ"ל הכנסת. ח"כ מקלב מוחה נמרצות: "כל המסמכים נמצאים בתוך הלשכה, איך אני יענה לפניות הציבור שמונחות על שולחני?"

החל מהבוקר חברי הכנסת אינם יכולים להכנסת ולעבוד בלשכותיהם שבמשכן הכנסת זאת לאור 'הדממה' אותה מנהיג מנכ"ל הכנסת, על פי הפרסום ב'ידיעות האחרונות' הבוקר לפחות ארבעה חברי כנסת ולא מעט עוזרים ויועצים פרלמנטרים ביקשו היתר מיוחד בכדי להכנס למשכן בימים אלו וסרבו, מנכ"ל הכנסת מר אלברט סוחורביץ הודיע כי לא יאפשר כניסה למשכן הכנסת לאיש במהלך ימים אלו.

באופן לא מפתיע מוביל המאבק כנגד החלטה זו הם חברי הכנסת המוכתרים מידי שנה כאלופי הפעילות של הכנסת, מי שגילה ראשון את ההוראה החדשה של המנכ"ל הוא יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב שביקש אישור חריג לו ולצוות העוזרים שלו במהלך ימי הדממה אך נענה בשלילה.

ח"כ מקלב אומר לידיעות אחרונות הבוקר כי "זו החלטה מקוממת, התהפכו היוצרות ובמקום להיות בית הנבחרים הכנסת הפכה להיות בית המנכ"לים, הגענו למצב שבו מנכ"ל הכנסת לא מרשה לנו חברי הכנסת להכנס למקום העבודה שלהם יש בעולם בית חולים שסוגר את שעריו למשך שבועיים? איך אני יכול לעשות את העבדה שלי? כל המסמכים נמצאים בתוך הלשכה, איך אני יענה לפניות הציבור שמונחות על שולחני?"

יצויין כי בשנה שעברה הונהגה לראשונה הדממה בכנסת אך זו הייתה קשוחה פחות וחברי הכנסת שביקשו להיכנס יכולו לעשות זאת תוך ידיעה שלא יזכו לכלל השירותים  דוגמת המזנון נקיון ואפילו מיזוג אוויר, אני לא צריך מזגן לא אוכל לא כלום איך אני יכול לטפל בהערכות לפתיחת שנת הלימודים כשכל החומר נמצא בתוך הלשכה בכנסת? תהה ח"כ מקלב.

מלבד ח"כ מקלב פנו למנכ"ל גם חברי כנסת נוספים מיכאל מלכיאלי ביקש גם הוא אפשרות לעבוד יחד עם צוותו מתוך הכנסת ונענה בשלילה, גם ח"כ רועי פולקמן גם הוא שיאן הנוכחות עבדו יחד עם הצוותים שלו במהלך כל ימי הפגרה שקדמו להדממה, פולקמן שעבד בשנה שעברה גם במהלך הדממה והבין שהפעם לא תהיה אפשרות כזאת הוציא את צוותו לחופשה מרוכזת.

מהכנסת נמסר בתגובה כי כמו כל שנה מנצל הכנסת את פגרת הקיץ של חברי הכנסת על מנת לאפשר גם לעובדיה מסורים לנצל את ימי חופשת הקיץ האחורנים עם בני משפחותיהם דבר אשר מבטיח את נוכחותם המליאה בימי הפעילות המחייבים והאינטסיביים לאורך כל השנה כמו כן מדגישים בכנסת כי ימי הפגרה הללו מנוצלים מסורתית וביתר שאת לעבדות תשתית ותחזוקה נרחבות במבנה הותיק החיוניים לשמירת עצימות פעילותו המוגברת ומישקולי בטיחות לא ניתן לערכם בימי המושב הרגילים

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

לפעמים חופשה כפויה זה טוב.

מעניין שמי שרוצה כן לעבוד בימים האלה הם שיאני הנוכחות. אז ככה שהחופש הכפוי הזה הוא סתם תירוץ ולא באמת שיהיה להם כח לעבוד בהמשך.

כמרן הסטייפלר זי'ע כותב במכתבו שאצלו ברור שלוחי דרבנן לכנסת "יושבים שם כמו על גחלי רתמים ".
????!!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו