נתניהו, הרמטכ"ל והצמרת הביטחונית הערב בקריה. צילום: אריאל חרמוני/ משרד הביטחון

‏גורם מדיני: "ההתייעצות הביטחונית הסתיימה. התקבלו החלטות"

ראש הממשלה מקיים התייעצויות ביטחוניות בהשתתפות הרמטכ"ל ובכירי מערכת הביטחון. ההערכה היא כי כבר הלילה צפויה תגובה ישראלית. כחלון:"אתמוך בהחזרת מדיניות הסיכולים הממוקדים". בנט:"להציג לקבינט תכנית להכרעת החמאס"


בדרך לקריה. צילום: קבוצת מדברים תקשורת.

בעקבות שיגור 2 הרקטות לעבר גוש דן, ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים בשעה זו במטה משרד הביטחון בקרייה בתל אביב התייעצויות ביטחוניות בהשתתפות הרמטכ"ל אביב כוכבי ובכירים נוספים במערכת הביטחון. ההערכה היא כי כבר הלילה צפויה תגובה ישראלית לשיגורים, גורם מדיני מסר לקראת השעה 1:00 בלילה כי, "ההתייעצות הביטחונית הסתיימה. התקבלו החלטות".

ב'וואלה' דווח כי שרי הקבינט המדיני ביטחוני עודכנו בנוגע להערכות המצב בעזה. לשכת ראש הממשלה העבירה לשרי הממשלה הנחייה שלא להתראיין על המצב בעזה.

שר האוצר, וחבר הקבינט המדיני בטחוני, משה כחלון אמר בתגובה לירי, "האירוע הערב חמור ותהיה תגובה ככל שיידרש. אין חסינות לאף אחד. כל הארגונים ברצועה הם ארגוני טרור וכך צריך להתיחס אליהם. אתמוך בהחזרת מדיניות הסיכולים הממוקדים כי בעיני אין חסינות לאיש בדרג המדיני בחמאס או בכל ארגון טרור אחר".

יו״ר הימין החדש וחבר הקבינט המדיני – ביטחוני, השר נפתלי בנט: "לא משנה מי עומד מאחורי הירי הערב, חמאס נושא באחריות. בשנה האחרונה אני אומר בבירור: מי שמרחם על משגרי עפיפונים יקבל טילים. ומי שמבליג על טילים על שדרות, יקבל טילים על תל אביב. הגיע הזמן להכריע את חמאס אחת ולתמיד. לא עוד ירי על דיונות ללא פגיעה באויב, אלא מרדף בלתי מתפשר וחיסול שיטתי של ראשי החמאס. אני קורא לראש הממשלה להטיל על צה״ל להציג לקבינט תכנית להכרעת החמאס".

אלי כהן שר הכלכלה וחבר הקבינט הבטחוני מדיני: "סיכולים ממוקדים. נקודה! ראש הנחש שנתן את ההוראה לירות את הרקטות הוא בן מות. ברגע שיצא מהמחילה צהל צריך להחזיר אותו אל מתחת לאדמה ולתמיד! זאת המדיניות שאתמוך בה בקבינט".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו