ארדן ואדלשטיין לא מביעים תמיכה; ח"כים נוספים הצטרפו למחנה סער

השר לביטחון הפנים נוטה שלא להביע תמיכה בנתניהו או בסער בפריימריז שיערכו בעוד פחות משבועיים. גם אדלשטיין נוטה לקבל החלטה דומה כדי לשמור על "ממלכתיות" מתוקף תפקידו כיו"ר הכנסת. בתוך כך, חה"כ שרן השכל הודיעה על תמיכה בסער

שני בכירים בליכוד נוטים שלא להחליט במי יתמכו בפריימריז לראשות המפלגה. ב'חדשות 13' פורסם הערב (ראשון) כי בכיר המפלגה, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן נוטה שלא להביע תמיכה בנתניהו או בסער בפריימריז שיערכו בעוד פחות משבועיים.

כמו כן, ב'חדשות 12' דווח כי מלבד ארדן, גם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין לא יתמוך באף אחד מהמתמודדים בפריימריז במפלגת השלטון. ייתכן שאדלשטיין עושה זאת כדי לשמור על "ממלכתיות" מתוקף תפקידו כיו"ר הכנסת.

בתוך כך, ח"כ שרן השכל הודיעה הערב כי היא תומכת בסער לראשות המפלגה: "אחר הצהריים נפגשתי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו לשיחה מלב אל לב, והודעתי לו כי בכוונתי לתמוך בח"כ גדעון סער בבחירות המקדימות שיתקיימו בסוף החודש".

מוקדם יותר, בשל החשש שהשכל תביע תמיכה בגדעון סער בפריימריז, זימן רה"מ את הח"כית לפגישה בלשכתו במטרה לשכנעה שתתמוך בו לראשות המפלגה. השכל צייצה בטוויטר כי "בימים אלו אני סופגת איומים בנסיון להשפיע על החלטתי במי לתמוך בפריימריז לראשות הליכוד. דעו לכם שזה לא מזיז לי את קצה הזרת! את החלטתי אקבל לפי מה שאני חושבת שטוב למדינה, למפלגה, ומה שיעזור לי לקדם את האידיאולוגיה הלאומית ליברלית שבשמה נבחרתי, כך מצופה מכל נבחר ציבור".

גם חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הודיע על תמיכתו בח"כ גדעון סער, כאמור גליק אינו מכהן כיום כח"כ מטעם הליכוד כך שאינו חושש לצאת נגד יו"ר המפלגה נתניהו.

שובר שוויון? חיים כץ ומתפקדי התעשייה האווירית יתמכו בסער

מוקדם יותר היום דווח ב'חדשות 12' כי מסתמן שיו"ר מרכז הליכוד ח"כ חיים כץ יתמוך בגדעון סער בריצתו בפריימריז לראשות המפלגה מול ראש הממשלה בנימין נתניהו. מדובר בתמיכה משמעותית לסער, שכן לחיים כץ, מגדולי הפוקדים במפלגה, ישנו כוח משמעותי ביותר בקרב מתפקדי התעשייה האווירית בליכוד.

חבר הכנסת מיקי זוהר התייחס בראיון ל-'103' לפרסום לפיו שר הרווחה לשעבר, ח"כ חיים כץ, יתמוך בגדעון סער בריצתו בפריימריז לראשות הליכוד ואמר: "דיברתי עם חיים כץ והוא אמר לי שהוא לא תומך בגדעון סער. כץ אמר לעמית סגל שהפרסום שלו לא נכון. הוא יישב על הגדר".

גם חברת הכנסת אתי עטיה, המקורבת לכץ, הודיעה על תמיכתה בסער. בציוץ בטוויטר כתבה עטיה כי, "בבחירות לראשות תנועת הליכוד אתמוך בחבר הכנסת גדעון סער. אני מעריכה מאוד את ראש הממשלה בנימין נתניהו ותרומתו למדינה. עם זאת, אני מאמינה שבמצב הפוליטי הקיים – היחיד שיכול לחזק את הליכוד, להחזיר בוחרים, לאחד את העם ולהרכיב ממשלה זה חבר הכנסת גדעון סער".

יתר בכירי הליכוד כבר הביעו את תמיכת בנתניהו והשתתפו בכנס פתיחת הקמפיין ביום שישי, כמו ישראל כץ, מירי רגב, יואב גלנט, ניר ברקת, גילה גמליאל, זאב אלקין, אלי כהן, צחי הנגבי, יובל שטייניץ. על פי דוברות מטה הפריימריז של נתניהו, גם משה כחלון ויריב לוין העבירו את תמיכתם.

למעלה מ-300 מבכירי מרכז הליכוד בהם שרים, ח"כים, ראשי ערים, סגני ראשי ערים, ראשי סניפים ופעילים מרכזיים התייצבו ביום שישי בכנס תמיכה בראש הממשלה שהתקיים במעונו של ראש הממשלה בבלפור. לדברי גורמים שנכחו במפגש, היעד הוא ניצחון של נתניהו בפער של 80% מול 20% לסער. באירוע הוצג סקר של מכון 'סמית' שנערך מאתמול, לפיו 71% ממתפקדי הליכוד תומכים בנתניהו להמשך הנהגת הליכוד.

במחנה גדעון סער צפויים לערוך מחר את השקת קמפיין הפריימריז שלו נגד היו"ר המכהן בנימין נתניהו, ולפי ההערכה הרווחת גם חיים כץ עשוי להגיע.

במסגרת הקמפיין, כזכור, גדעון סער קרא לנתניהו לערוך עימו עימות במסגרת הבחירות לראשות הליכוד שייערכו ביום חמישי הבא. "‏בכל התמודדות דמוקרטית – המתמודדים אינם הסיפור. נבחרי הציבור הם משרתיו. הם כלי עבור אזרחי המדינה לעשות אותה טובה יותר. מגיע לחברי הליכוד ואזרחי ישראל דיון ענייני שבו יוצגו עמדות ותוכניות פעולה בנושא המדיני-בטחוני, הכלכלי, החברתי, המשפטי ועוד. לכן, נדרש עימות: נקי, ענייני ושיוויוני", כתב סער בטוויטר.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

חיים כ"ץ קבלן קולות מטורף קומבינטור במקצועו
עימות לא מגיע לגדעון סער כמו שלא מגיע לחצקל ממאה שערים עימות עם נתניהו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו