צילומים: פלאש 90

אולטימטום לפרץ ב'בית היהודי': "כנס את המרכז או שנצביע נגד החיבור"

פעילים בכירים בבית היהודי הבהירו ליו"ר רפי פרץ כי אם לא יכנס את מרכז המפלגה בתוך יומיים כדי להצביע על החיבור עם בן גביר הם יצביעו נגד המהלך. "דורשים הצבעה חשאית על הסכם הריצה המשותפת בין הבית היהודי ועוצמה יהודית"

פורום סגני ראש עיר ונבחרי הבית היהודי ברשויות המקומיות של הבית היהודי מעמיד אולטימטום ליו"ר המפלגה רפי פרץ על מנת שיכנס את מרכז המפלגה כדי לאשר את החיבור בין הבית היהודי לעוצמה יהודית, כך פורסם הערב ב'ישראל היום'. במכתב ששלחו הסגנים, הם דורשים לכנס את מרכז המפלגה בתוך יומיים כדי להצביע על הסכם הריצה המשותפת עם איתמר בן גביר. אם תנאי זה לא יתקיים הם "יצביעו נגד המהלך".

במכתב ששלח פורום הסגנים נכתב: "אנו, סגני ראש העיר נבחרי הבית היהודי ברשויות, מבקשים להקדים את כינוס המרכז ליום 8/1 על מנת להצביע בהצבעה חשאית ומסודרת על הסכם הריצה המשותפת עם עוצמה יהודית. כמו כן אנו דורשים בחירות של חברי המרכז המשותף (הבית היהודי והאיחוד הלאומי) לרשימה לכנסת". בפורום הקציבו לפרץ 24 שעות כדי לתת את תשובתו.

גורם בפורום הסגנים אמר לעיתון כי "על פניו לא אמורה להיות בעיה לנצח במרכז, הבעיה שזה יומיים לפני הגשת הרשימות, ואז התכנית של הרב פרץ היא שייווצר כאוס ולא יהיה זמן לכנס שוב מרכז, ואז הוא כבא כוח הרשימה ויגיש איזו רשימה שבא לו". לדבריו, יש לא מעט אנשים שמתנגדים לחיבור עם בן גביר, ודורשים הצבעה חשאית על הסכם הריצה המשותפת בין הבית היהודי ועוצמה יהודית.

כזכור, יו"ר 'הבית היהודי', ח"כ רפי פרץ ויו"ר 'עוצמה יהודית' עו"ד איתמר בן גביר סיכמו על ריצה משותפת בבחירות הקרובות, כרגע ללא האיחוד הלאומי. על פי ההסכם, עוצמה יהודית מקבלת את המקומות 3, 6, ו-9, ללא תזוזה במקרה והאיחוד הלאומי בראשות בצלאל סמוטריץ' מצטרפת, שתקבל את מקומות 2, 5 ו-8. הבית היהודי מקבלת על פי ההסכם את מקומות 1, 4 ו-7.

ראש הממשלה בנימין נתניה קרא הערב פומבית למפלגות שמימין לליכוד להתאחד לרשימה אחת, מחשש שבריצה נפרדת אחת מהן או שתיהן לא יעברו את אחוז החסימה: "הימין לא יסלח לבנט, סמוטריץ׳ ופרץ אם לא יתאחדו לרשימה אחת. שתי הרשימות עלולות ליפול מתחת לאחוז החסימה ויביאו לעליית שלטון השמאל", כתב נתניהו בטוויטר זמן קצר לאחר צאת השבת.

מ'הימין החדש' נמסר בתגובה לדברי נתניהו: "‏אנחנו מעריכים את הדאגה של נתניהו. נמשיך במשימתנו להביא קולות מכחול לבן ומליברמן לטובת הקמת ממשלת ימין חזקה ובטוחה לאזרחי ישראל". מ'עוצמה יהודית' נמסר: "לאור משחקי האגו והעלבות של חלק ממפלגות הימין, הדאגה של נתניהו לגורל הגוש בהחלט מובנת. עוצמה יהודית תמשיך לפעול על מנת ליצור כמה שיותר איחודים בין מפלגות הימין. רק כך נוכל להגדיל את הגוש ולהקים ממשלה יציבה וחזקה".

מהבית היהודי נמסר בתגובה: "הבית היהודי חוזר וקורא לבנט ולסמוטריץ לבוא ולהתאחד איתנו במפלגת בית יהודי אחת גדולה. משם באתם ולשם אתם צריכים לחזור. ניסיון העבר מלמד שהציבור שלנו לא אוהב פיצולים והוא מעניש אותנו על כך. הבחירות הקרובות קריטיות למחנה הימין כולו ואסור להקל בעניין".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
4 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אין לחברה שם שכל!!! תפסיקו להיות כ"כ צודקים כל הזמן. תהיו חכמים.

איכס הרי אתם יודעים שהפעם חייבים ללכת גם עם בן גביר, אז מה הלכלוך הזה, והאמת אני אוהב את סמוטריץ ומאוד מעריך אותו, אבל תאמת אני לא מבין את ההתנהגות שלו

הדתיים לאומיים כל הזמן דואגים להזכיר לנו החרדים שצריך לאהוב את כולם ולהסתדר עם כולם…

אין להם דעת תורה.
כעדר שאין להם רועה.
כ9ולם רוצים להיות ראש.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו