צילום: פלאש 90

לאחר שליצמן אובחן כחולה קורונה: נתניהו נכנס שוב לבידוד עד ערב פסח

ראש הממשלה נכנס לבידוד עד יום רביעי הבא בעקבות ההודעה על אבחון חיובי לקורונה של שר הבריאות. עוד בבידוד: מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ׳ סיגל סדצקי, ראש המוסד, מנכ"ל הדסה ועוד. פרופ' גרוטו: "מצבו קל נכון לכרגע, יש קצת תסמינים"

כתבות נוספות בנושא:

האדמו''ר מסקולען ירושלים במעונו של גאב"ד ירושלים
שמחת הנישואין לבן רב קהל חסידים טבריה ובת אב"ד מאקווא נתניה
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
החל מחזור 23 לעידוד כתיבת חידו"ת שע"י ממלכת התורה 'וכתבתם'
 • ממש בכמה צעדים אתם יכולים לעבור בנק לחצו לפרטים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: "הילדים רצו לבעלי והוא לא זיהה אותם"

  תוכן מקודם

 • מצמרר: "צעקנו לו שיקפוץ מהמיטה אבל הוא פחד"

  תוכן מקודם

 • "הילדים עברו גיהנום" אליהו מריאן מתחנן

  תוכן מקודם

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נכנס לבידוד עד יום רביעי הבא, ערב פסח, בעקבות ההודעה על אבחון חיובי לקורונה של שר הבריאות יעקב ליצמן – כך נמסר מלשכת ראש הממשלה. עוד הודיעו בלשכת נתניהו כי הדבר נעשה בהמשך להמלצת רופאו האישי, ד"ר ברקוביץ, ולפי הנחיית משרד הבריאות. רק אתמול יצא נתניהו מבידוד בעקבות פגישה עם היועצת רבקה פאלוך. גם ראש המוסד יוסי כהן שנפגש עם השר ליצמן לפני כמה ימים יכנס לבידוד.

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב יכנס היום לבידוד בעקבות ההודעה על כך שהשר יעקב ליצמן אובחן חיובי לנגיף הקורונה. ממשרד הבריאות נמסר כי, "בר סימן טוב ישהה בבידוד במתקן ייעודי בבית החולים שיבא הכולל חדר עבודה ואמצעי תקשורת מתאימים, וימשיך לנהל את האירוע ממתקן בידוד"

משה בר סימן טוב מסר בתגובה: "התכוננו לאפשרות כזאת ונערכנו בהתאם. אני אמשיך לנהל את האירוע יחד עם חברי להנהלה באמצעים דיגיטליים. רצף השליטה על האירוע ימשך, הצורך להיכנס לבידוד יכול לקרות לכולנו וחובה עלינו להישמע להוראות. מכאן אני ממשיך לקרוא לאזרחי ישראל לשמור על ההנחיות משרד הבריאות".

גם בכירת משרד הבריאות, ראש שירותי בריאות הציבור פרופ׳ סיגל סדצקי, תיכנס לבידוד לאחר שנפגשה עם השר ליצמן, בדומה לבר סימן טוב הגב' סדצקי תמשיך לעבוד ולנהל את האירוע דרך אמצעים טכנולוגיים גם בעת הבידוד. "האמצעי היעיל ביותר לבלימת והאטת המגיפה הוא בידוד האנשים שעלולים להיות בסיכון להמשך הפצת המחלה. אני קוראת לציבור להמשיך ולהקפיד על ביצוע הוראות משרד הבריאות במלואן. שרשרת העבודה במערכת הבריאות נמשכת וכולנו נמשיך לעבוד ולנהל את האירוע גם דרך אמצעי תקשורת מרחוק שלשמחתנו זמינים בימים אלה", אמרה פרופ' סדצקי.

צוות לשכתו שר שר הבריאות מוטי בבצ'יק, אבי דז'דק, קובי איזק וחיים יוסטמן שנכנסו גם הם לבידוד מסרו הבוקר בתגובה: "צוות יועציו, עוזריו ועובדי המזכירות בלשכת השר, ממשיכים לעבוד מביתם ויקיימו קשר טלפוני רציף ככל שיידרש עם השר, שממשיך לנהל את האירוע מביתו באופן מלא, החובה להישמע להוראות הינה לכולם ושמירת הנחיות משרד הבריאות הן בגדר הצלת חיים".

פרופ׳ זאב רוטשטיין, מנכ״ל המרכז הרפואי הדסה, הודיע הבוקר כי "ב-31 למרץ, נפגשתי עם השר ליצמן. אמנם שמרנו על מרחק של 2 מטר ולא היה מגע ביננו גם לא נגיעת מרפק. למרות זאת החלטתי על בידודי מרצון. כיוון שב-30 לחודש ביצעתי בדיקת קורונה שהיתה תקינה, אשאר בבידוד עד לאחר הבדיקה השניה המתוכננת ליום ב׳ הקרוב. הודות לבדיקות סקר נרחבות וחוזרות שאנו מבצעים בהדסה לכלל הצוותים לאיתור וירוס הקורונה, ניתן לדעת במהירות מי מאיתנו בטוח לחזור לעבודה. אמשיך בניהול השוטף של הדסה ואעמוד לרשות כולם באמצעות הסלולרי".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות: "מצבו של השר ליצמן קל נכון לכרגע, יש קצת תסמינים"

פרופ' איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, עדכן הבוקר בראיון ל'גלי צה"ל' על מצבו הרפואי של ליצמן: "מצבו בסך הכל קל כרגע. הוא לא אסימפטומטי, יש קצת סימנים, אבל לא יותר מזה. אני מוסר לו ולרעייתו החלמה ורפואה שלמה. אנחנו עושים עכשיו חקירה כדי לזהות את המקומות שבהם היה ומי היה איתו בחשיפה שנחשבת ממושכת, למעלה מרבע שעה".

לדברי גרוטו, הוא עצמו לא ייכנס לבידוד משום שהתנהל מול ליצמן באמצעים טכנולוגיים: "הפעם האחרונה שישבתי עם ליצמן בצורה הדוקה הייתה לפני שלושה שבועות. בשבועיים האחרונים אנחנו מתנהלים רק בזום ובאמצעות פלטפורמות אחרות של שיחות וידאו. ככה נעשתה 90% מהעבודה. נאלץ להתרגל לזה עוד יותר, וזה כמובן מוסיף על המורכבות כי לפעמים אין יותר טוב מפגישה אישית כדי לסגור דברים".

כזכור, שר הבריאות יעקב ליצמן ורעייתו אובחנו הלילה (בין רביעי לחמישי) כחולים בקורונה. מלשכתו נמסר כי הם מרגישים טוב, מטופלים כראוי וישהו בבידוד ובהשגחה בהתאם להנחיות משרד הבריאות. עוד נמסר כי שר הבריאות ליצמן ימשיך לנהל מביתו סדר יום רגיל, בהתאם להמלצות הרפואיות.

מסתמן: כ"ק האדמו"ר מבעלזא יידרש לשהות בבידוד לאחר שנפגש עם ליצמן

במשרד הבריאות מציינים הבוקר כי נמשכת החקירה האפידמיולוגית לגלות מי שהה בשבועיים האחרונים בסביבתו של שר הבריאות ליצמן, ע"פ הערכות כמעט כל צמרת המדינה וביניהם רופאים ובכירים במערכת הבריאות צפוים להיכנס לבידוד לימים הקרובים. בנוסף גם יתכן שהאדמו"רים מבעלזא וגור יאלצו להיכנס לבידוד לאחר שנפגשו עם השר ליצמן.

ל'חדשות JDN' נודע כי ביום ראשון האחרון עלה שר הבריאות הרב יעקב ליצמן למעונו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א בירושלים ושוחח עמו על ענייני השעה ואף קיבל ממנו את ברכת החג. כעת עם תוצאות הבדיקה החיוביות של שר הבריאות ככל הנראה כ"ק האדמו"ר מבעלזא שליט"א יכנס לבידוד לאחר שנפגש עימו, אם כי טרם ברור באיזה קרבה היו והאם חובת הבידוד תחול על האדמו"ר.

עוד נודע ל'חדשות JDN' כי ליצמן עלה בשבוע האחרון גם למעונו של מורו ורבו כ"ק האדמו"ר מגור שליט"א לעדכן בהנחיות של משרד הבריאות עם התפשטות נגיף הקורונה. גומרים בחסידות אמרו ל'חדשות JDN' כי מאחר והאדמו"ר מקפיד על בריאותו הוא נפגש במרחק רב עם השר והפגישה ערכה רק מספק דקות, כך שככל הנראה האדמו"ר לא יצטרך להיכנס לבידוד, אך בשעות הקרובות יוודאו אכן מה מוטל עליהם לעשות

הכתבות המעניינות ביותר

רבבות במעמד סיום המחזור השני של 'הדף היומי בהלכה' של 'דרשו' בארנה • שידור חי
המתווה שהוצג לגנץ: אביתר תמורת חומש; בימין תוקפים - "הסכמים יש לכבד"
מעמד 'כבוד חכמים ינחלו' לאברכי כולל להוראה ויז'ניץ עפולה
הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של הצעירים
המקובל רבי ציון בוארון ערך תפילת שובבי"ם בכולל "זוהר השלום" באשדוד
האדמו"ר מנדבורנה ירושלים במעמד פתיחת הכולל בבית מדרשו בבני ברק
שלג כבד מכסה שוב את החרמון; 20 ס"מ נוספו במפלס התחתון • צפו
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות תמורה פרק ד' • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
עִנְבֵי הַגֶּפֶן בְּעִנְבֵי הַגֶּפֶן • שמחת התנאים לנכדת האדמו"ר מוואסלוי
המאמץ הדיפלומטי: מקרון נפגש תוך 36 שעות עם פוטין, זלנסקי ושולץ
רוסיה תפתח בתרגיל ענק בבלארוס; ארה"ב שולחת אלפי חיילים • צפו
דינר לטובת ישיבת באבוב בני ציון • גלריה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – ט' באדר א' ה'תשפ"ב
גדולי תורה ורבני עולם התשובה באו לאחל מזל טוב בחתונת בת הרב יגאל כהן • גלריה
פריצת דרך בהפקת אנרגיה: כור גרעיני ניסיוני בבריטניה שבר שיאים
תיעוד: האדמו"ר מסאדיגורה ירושלים בציון הרשב"י במירון
0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
4 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

שה' ישלח לו בריאות איתנה רק אני לא מבין מדוע ליצמן בתור אדם מתוך הציבור החרדי לא הבין את המחדל הגדול שהיה כשרחובות בני ברק והישיבות התנהלו כרגיל. מחכה לתשובות!

לא יודע חשבונות שמים,
אבל מעניין בדיוק שמעתי שהם שמו את בני ברק בסגר.??

בני ברק = לומברדייה
הרבה חרדים נופלים כמו דומינו.

אין דבר כזה חילוני הדוק…
חילוני זה ההיפך הגמור מהדוק …
וחוצמזה החילוני לא הדוק בכלום כי …. ככל שישיג תאוצה אחת כבר תתבזה בעייניו ויתאוה לדבר נמוך יותר….
וכבר אמרו חז"ל "אין אדם מת וחצי תאוות בידו"
וסליחה על שאנחנו …. ה ד ו ק י ם בבוקר העולם

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture