אילוסטרציה. צילום: יעקב נחומי / פלאש 900

עיריית תל־אביב-יפו אישרה מיליון ש"ח להנגשת בתי כנסת

מועצת עיריית תל אביב- יפו אישרה את התקציב לטובת הנגשה של כ-150 בתי כנסת הפועלים במבנים עירוניים שמרביתם זקוקים להנגשה. בין השאר תכלול ההנגשה הסדרת שבילי גישה, רמפות, מעלונים, הרחבת מעברים ושילוט תקני

מועצת עיריית תל אביב- יפו אישרה אמש (שני) תקציב של מיליון שקלים לטובת הנגשה של בתי כנסת השוכנים בנכסים אשר בבעלות עירונית. מתוך מאות בתי הכנסת בעיר, כ-150 מתוכם פועלים במבנים עירוניים שמרביתם זקוקים להנגשה. עיריית תל אביב-יפו והמועצה הדתית יסייעו בעלויות ההנגשה לבתי הכנסת בתכנית עבודה רב שנתית. בחירת בתי הכנסת להנגשה תיעשה אחרי פרסום קול קורא, ותכלול בין השאר הסדרת שבילי גישה, רמפות, מעלונים, הרחבת מעברים ושילוט תקני.

מארגון בצלמו שמלווה את סיפור הנגשת בתי הכנסת נמסר כי "מדובר ביוזמה מבורכת ואנחנו מצפים שבכל הארץ ראשי ערים יעזרו במימון ההנגשה". בארגון מדגישים את החובה שבכל עיר בארץ יוקם קרן דומה ואומרים כי ימשיכו לפעול לטובת הנגשה של בתי הכנסת.

מעיריית תל אביב נמסר כי "הנגשת בתי הכנסת העירוניים בתל אביב מצטרפת לשורת פעולות הנגשה שעיריית אביב- יפו מקדמת לאחרונה במרחב הציבורי ביניהן, הנגשת כל 13 חופיה המוכרזים של העיר לרבות שביל גישה עד לקו מים, כיסאות צפים במים שנוסעים על החול, אפליקציית התמצאות בחוף ללקויי ראייה ומקלחונים ייעודיים; הנגשה של מעל 1,100 מקטעי רחובות ותחנות אוטובוס; הפעלת פיילוט ברחוב אבן גבירול לטובת אוכלוסיית לקויי הראיה – הוספת מערכת הכוונה קולית המופעלת באמצעות אפליקציה ובימים אלו מתגבשת תכנית להנגשת המרחב הציבורי סביב מוסדות קהילתיים ופרויקט הנגשת הגנים הציבוריים".

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי: "כל אדם זכאי להשתתף בתפילה ואסור שמגבלה פיסית תגביל גם גישה לשירותי דת". חבר המועצה ויו"ר סיעת הבית היהודי, חיים גורן הוסיף: "בתל אביב-יפו בתי כנסת רבים וחשובים המשרתים קהל גדול ומגוון מאד, ביניהם גם אנשים המוגבלים מבחינה פיזית, אנשים מבוגרים עם קושי בתנועה ועוד. הנגשת בתי הכנסת היא משימה חברתית חשובה ביותר ומשרתת את הערך היהודי הראשון במעלה – "ואהבת לרעך כמוך". אני מודה להנהלת העירייה והמועצה הדתית על ההיענות הברוכה לתקצוב הנגשה וקורא לגבאי ורבני בתי הכנסת להשתתף במהלך חשוב זה".

הייתם עדים לאירוע שהתרחש בעירכם ואתם חושבים שכולם צריכים לדעת את זה? שתפו ב'מקומי JDN' בכתובת – [email protected]

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

תוצאה של שטיפות מח( ואת מי הם מציעים במקומו?)

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו