ממתק לשבת פרשת אחרי קדושים • צפו

ממתק לשבת עם הרב נחמיה וילהלם שליט"א שליח חב"ד בנגקוק – תאילנד

זוג חבדניקים צעירים יצאו לשליחות לניהול בית חב"ד חדש באחת ממדינות העולם, הם הגיעו למקום ומאוד נהנו מהפעילות ומהאווירה, במשך היום אירחו את האנשים הרבים שבאו לבקר ובערבים מסר הרב הצעיר שיעורים שנמשכו לשיחות לתוך הלילה, בית חב"ד שלהם הפך למקום שאנשים אהבו לבוא אליו והפעילות גדלה בהתאם,
יום אחד פנה אל הרב רועי, בחור צעיר מאנשי הקהילה וביקש לפגוש אותו, השליח קבע איתו ב10 בלילה במלון שנמצא כמה דקות נסיעה מבית חב"ד. הוא הגיע למקום וחיכה אך הבחור לא מגיע, עברו עוד כמה דקות ואשתו של הרב נכנסת ואומרת לו "הפגישה שלך היא אתי…, הוא אומר לה "מה, אבל רועי הזמין אותי לפגישה איפה הוא?"
"ביקשתי ממנו שיזמין אותך לפגישה כדי שנוכל קצת לדבר", עונה לו האשה
אז למה לא דיברת איתי בבית? הוא שואל והיא אומרת לו "לא ראיתי אותך לאחרונה בבית" רציתי שנזכיר לעצמינו את סדר העדיפויות בחיים, הרבי דורש מאיתנו כשלוחים לשלב בין המשפחה לבין הפעילות ולהבין שככל שנשקיע יותר במשפחה יהיה לנו יותר כוחות לעזור גם לכל העולם, השליח היה בהלם ברגע הראשון אך אחרי כמה דקות הבין את המסר והודה לאשתו שהעירה אותו ונתנה לו שיעור חשוב בשליחות.
בפרשת השבוע אנחנו קוראים על עבודת הכהן הגדול ביום הכיפורים ועל פר החטאת שהכהן מקריב והתורה אומרת "וכפר בעדו ובעד ביתו" אומרים חז"ל ביתו זו אשתו ואכן להלכה הכהן הגדול לא יכול לעשות את עבודתו ביום הכיפורים אם אין לו אשה.
למה שמים כזה דגש על כך שהכפרה תהיה גם על ביתו זו אשתו ולמה כל חשוב שתהיה לו אשה?
מוסבר על כך שבזה באה לידי ביטוי עבודת יום הכיפורים,
לגבי שעיר המשתלח כתוב שהכפרה שלו היא רק על מי ששב מחטאו וזה אומר שהכפרה של יום הכיפורים היא מצד אחד היא כללית על כל אחד מישראל אך מצד שני זו כפרה אישית על כל אחד ששב באופן אישי מחטאו, לכן גם אצל הכהן הגדול יש את שני החלקים האלו מצד אחד הכהן הגדול הוא חלק מכל עם ישראל ומייצג את כל העם כאיש כללי ומצד שני הכהן הגדול הוא גם איש פרטי וצריך כפרה נפרדת על עצמו ומשפחתו.
התורה מלמדת אותנו שבכל תפקיד שיש ליהודי עליו לזכור שמצד אחד הוא איש כללי וכחלק מכלל ישראל וחייב להתמסר כולו לתפקיד החשוב למען הכלל אך בו זמנית עליו לזכור את תפקידו כאיש פרטי ולדאוג למשפחתו לאשתו ולילדיו.
יהי רצון שנצליח לנווט בחכמה בתפקידנו להשקיע בהבאת העולם לשלימות ולזכור שתיקון העולם נעשה בדברים הגדולים שנעשים עם הכלל אבל גם במעשים הקטנים שנעשים על ידי ההשקעה בתוך הבית עם כל אחד ואחת מבני המשפחה. ובזכות ההשקעה נזכה לראות תוצאות של גאולה אמיתית ושלימה בקרוב ממש.
שבת שלום
הרב נחמיה וילהלם
בית חב"ד בנגקוק תאילנד

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture