"להפוך את כלכלת ישראל תוך חמש שנים לכלכלה ה-15 בעולם"

יעד יומרני או מציאותי? שר הכלכלה, חה"כ אלי כהן (כולנו), פתח אתמול (ד) את כנס התעשייה השנתי של BDO וציין כי הציב יעד להפוך את כלכלת ישראל תוך חמש שנים לכלכלה ה-15 בעולם לעומת המקום ה-21 כיום מבחינת תוצר לאומי לנפש ב-OECD

שר הכלכלה, חה"כ אלי כהן (כולנו), פתח אתמול (ד) את כנס התעשייה השנתי של BDO וציין כי הציב יעד להפוך את כלכלת ישראל תוך חמש שנים לכלכלה ה-15 בעולם לעומת המקום ה-21 כיום מבחינת תוצר לאומי לנפש ב-OECD.

לדברי כהן "עד לפני עשרים שנה החברות הגדולות בעולם במונחי שווי היו חברות אנרגיה. כיום החברות הגדולות במונחי שווי, הן חברות הטכנולוגיה כמו פייסבוק, גוגל ואמזון ובעולם החדש הזה מדינת ישראל היא שחקן מפתח. ישראל הפכה את השינויים הכלכליים הגלובליים מנטל ליתרון. הצלחנו להפוך כל חיסרון להזדמנות, המצב הביטחוני המאתגר הפך לתעשיות ביטחוניות מהחזקות בעולם, מחסור במים הפך לעודף במים".

ביזנעס שימושי

עוד אמר השר כהן כי "כלכלת ישראל נמצאת כיום במקום ה-21 אולם לאור קצב הצמיחה ושיעור הצמיחה וההשקעות שאנחנו מבצעים, תוך חמש שנים אנחנו צופים שנהפוך לכלכלה מספר חמש-עשרה בגודלה בעולם". כהן ציין שורה של הישגים שרשמה לאחרונה הכלכלה הישראלית ובהם התחזקות היצוא הישראלי שחרף התחזקות השקל, עלה מתחילת השנה ב-6%. על פי הערכות כהן צפוי המשק הישראלי לחצות לראשונה את רף מאה מיליארד דולר ביצוא, כשבמקביל נהנה המשק משפל מתמשך בשיעור האבטלה.

שחר זיו, שותף מנהל ב-BDO, אמר: "ממצאי מדד ה-SHIC של BDO מצביעים על כך שישראל נמצאת מאחור גם ביחס למדינות דומות לה מבחינת יכולתה למשוך השקעות מסיביות לתעשייה הישראלית. אנחנו מייצאים את הידע הרב שלנו למדינות רבות בעולם אולם לא מצליחים לחזק משמעותית את כושר היצור המקומי. טיוטת המלצות הוועדה לחיזוק כושר התחרותיות של התעשייה הישראלית נוגעות במרבית ההיבטים ומצביעות על כיוונים נכונים אך להערכתנו יש צורך בהעצמת המהלכים באופן ניכר והגדלת המשאבים המוקצים לתכנית בייחוד כיוון שהבשלתם של חלק מן המהלכים לוקחת זמן רב. כמו כן, כמובן שהמבחן הכי חשוב הוא ביישום שכפי שהוכח בעבר אין להקל בו ראש".

נשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש: "עם בוא השנה החדשה, אני אופטימי באשר לתכנית 'נטו תעשייה'. גם במשרד האוצר מבינים שמנוע הצמיחה המרכזי של המשק הוא התעשייה, ועל מנת לעזור לה לגדול, יש לחזק את כושר התחרות שלה- עם יעדי צמיחה ברורים. אנחנו שואפים להחזיר את הצמיחה בישראל לכ-6%, כאשר היצוא אחראי לחצי מצמיחה זו". ברוש הוסיף ואמר כי "חיזוק התעשייה אפשרי רק על ידי השקעה בחינוך טכנולוגי, הגדלת ההשקעות בתעשייה, העדפת תוצרת כחול לבן והכנסת שינוי בחוק לעידוד השקעות הון, כך שיעודד תעשיינים קטנים שעדיין לא מייצאים, להתחיל לייצא".

מקור: http://bizzness.net/

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הבעיה שככל שהכלכלה מצמיח ועולה, המרוויחים מזה הם אך ורק קופת המדינה או לכל היותר המעמד העליון, אבל אין בזה נחמה כלל לאזרח הרגיל, כך לפחות מתוך נסיון שנים רבות

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו