צילום אילוסטרציה: פלאש 90

העתירה נגד מחיר למשתכן: המדינה הגישה את תשובתה לבג"ץ

בשבוע שעבר הגיש עורך הדין החרדי נתן רוזנבלט עתירה לבג"צ נגד משרדי האוצר והשיכון בטענה כי הם מדירים את הציבור החרדי שרובו בסדרה ב' מהגרלת מחיר למשתכן, היום מגיבה המדינה ומבקשת לדחות את העתירה

המאבק בבג"צ נמשך. כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו על העתירה שהוגשה לבג"ץ נגד האפליה של המגזר החרדי שרובו נרשם בסדרה ב' ואינו יכול להשתתף בהגרלה הגדולה של משרד השיכון בפרויקט מחיר למשתכן, והיום (ה) השיבה המדינה לעתירה אותה הגיש עורך הדין נתן רוזנלבט וטענה כי חייבים לדחות את העתירה על הסף.

ביזנעס שימושי

כאילו לא די בכך, המדינה אף ממליצה להשתית על "העותר הציבורי" את הוצאות המשפט… הנימוק המרכזי של המדינה הוא "שיהוי כבד". שכן הנושא של סדרה ב' כבר ידוע במשך שנה שלמה ומדוע נזכר העותר לעתור רק עכשיו? בנוסף טוענת המדינה כי רוזנבלט לא יכול להיות "עותר ציבורי", שכן הוא עצמו בעל דירה ואינו זכאי של משרד השיכון…

בין אומן לבג"ץ: מאחורי הקלעים של העתירה נגד 'מחיר למשתכן'

בתגובה נטען עוד כי הקפאת ההגרלה הנוכחית או פתיחתה לסדרה ב' תפגע באופן משמעותי בנרשמי סדרה א'. עוד נכתב שם: "בעניין זה, המדינה תבקש להבהיר כי אין ברשותה אפשרות מעשית לדעת מהי כמות הזכאים בסדרות א' וב' אשר נמנים על הציבור החרדי, שכן מדובר בנתון אשר אינו מופיע בבקשה הזכאות.

"הנתון היחיד שעל פיו ניתן לשער את היותו של אדם מהמגזר החרדי הוא כתובת מגוריו, נתון שמגיש הבקשה ממלא בעת הגשתה. מן הנתונים שבידי המשיבים עולה כי ישנם אלפי זכאים המתגוררים כיום בערים או שכונות בעלות צביון חרדי, אולם יודגש כי אין בנתון זה בכדי להוות אסמכתא מוחלטת לכך שאותו אדם נמנה על המגזר החרדי. לכן, טענות העותר בעניין זה, כי מרביתם של החברים בסדרה ב' משתייכים למגזר החרדי נטענת בעלמא, מבלי שהדבר אכן מגובה באסמכתא כלשהי".

מקור: http://bizzness.net/

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

נתן המלך!!! העם איתך ומתפלל להצלחתך…. חזק ואמץ

איזה עו"ד תמים שלא יודע שבמדינת ישמעאל מותר להפלות חרדים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו