צילום: פלאש 90

דיכטר מסביר: "למערכת הביטחון הייתה דרך פעולה נוספת"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח״כ אבי דיכטר, חבר הקבינט המצומצם בזמן תקיפת הכור בסוריה שהצביע בקבינט נגד התקיפה ״למען הסר ספק, תמכתי בהשמדת הכור מהרגע הראשון שהסתבר שסוריה נמצאת בשלב מתקדם של בנייתו ועד לרגע האחרון"

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ אבי דיכטר שהצביע בקבינט נגד התקיפה בסוריה מסביר כי תמך בהשמדת הכור אך חשב שהדך לא נכונה "עודכנתי בזמנו שלמערכת הביטחון יש דרך פעולה נוספת, שענתה על הצורך להשמיד את הכור ולמנוע הדרדרות למלחמה, אלא שראש הממשלה דאז, אהוד אולמרט, סרב להביאה בפני הקבינט המצומצם".

"ביקשתי מראש הממשלה לפצל את ההצבעה לשני חלקים, הצבעה אחת על השמדת הכור – ובזה תמכתי מאד. הצבעה שניה, על דרך הפעולה שתקטין יותר את ההסתברות להידרדרות למלחמה", מספר דיכטר.

לדברי ראש השב"כ לשעבר שכיהן באותה עת כשר לביטחון פנים וחבר הקבינט "משהחליט אולמרט לקיים הצבעה אחת בלבד ולהסמיך את השלישייה (אולמרט, לבני וברק) להחליט על הדרך והמועד, החלטתי שלא להפקיד ההחלטה בידיהם והצבעתי נגד. אם חס וחלילה המציאות לאחר השמדת הכור הייתה מתפתחת אחרת, כלומר מתדרדרת למלחמה, חברי הקבינט היו מתקשים להסתכל במראה".

לסיום מודה דיכטר לכוחות הביטחון שפעלו בסופו של דבר "במבחן התוצאה אין ספק שהפעולה הצליחה ואני מברך את כלל המערכות, הביטחונית והמדינית, שהובילו להשגת התוצאה המבוקשת – וכל זאת, בלי נפגעים לכוחותינו".

התייחסות הרמטכ" ל למבצע 'מחוץ לקופסה'

//www.jdn.co.il/breakingnews/970519

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו