יוצאי חברון/עטרת/פוניבז׳? הכירו את החזון של השכונה שנולדה בשבילכם

נאה דרש שמעון הצדיק, שקבע: "על שלושה דברים העולם עומד - על התורה ועל העבודה ועל גמילות-חסדים." ברוחם של ערכים נאים אלה ראוי לגדל ילדים לתפארת. טוב, נאה ויאה שהשכנים כולם נאמנים לדרך והולכים לפי רוחה של דרך זאת

עיר ובה שכונה עם ערכים כלבבכם, האין זה שילוב נאה? תסכימו איתנו אם נאמר שקשה להקיף בכמה משפטים את מלוא הערכים הגלומים בתורה, בתלמוד, במשנה. ובכל זאת, אם נרצה לנסות ולהרהיב עוז ולתמצת, כמו שאומרים, את כל התורה על רגל אחת, הרי שזהו המסר הבא: הלכה, משפחה, תורה ועבודה. לדעתנו, אלו הערכים, על קצה המזלג, שמדברים אל ליבו של כל מי שחונך על דרכו של הסבא מקלם, של כל מי שחונך בדרך ישראל סבא. ואם ערכים אלה הם המדברים אל לבכם, הרשו לנו להציג לפניכם את השכונה המתוכננת בדיוק ברוח הדברים הללו. חזון לשכונה שנולדה בשבילכם.
שכונה אידיאולוגית במובן הכי נכון של המילה
בשנים האחרונות שילבו ידיהם פוליטיקאים עם אנשי עסקים, אישי ציבור ובעלי מקצוע ויחד הם מתכננים ומקדמים את פרויקט העיר החרדית החדשה של גוש דן. כעיר שאמורה להוות שילוב של בני תורה, בני עליה, צפויה דורות עילית לאכלס בוגרי ישיבות, אברכים, ובעלי בתים גם יחד. עיר שתקלוט את האנשים שינקו בבית, בחיידר, בישיבה קטנה ובישיבה גדולה ערכים של חיי תורה, גמילות חסדים, חיי חברה, תרבות, יראת שמיים, חינוך וכמובן – ערבות הדדית.
הגשמת חלומות לתפארת המשפחה
נאה דרש שמעון הצדיק, שקבע: "על שלושה דברים העולם עומד – על התורה ועל העבודה ועל גמילות-חסדים." ברוחם של ערכים נאים אלה ראוי לגדל ילדים לתפארת. טוב, נאה ויאה שהשכנים כולם נאמנים לדרך והולכים לפי רוחה של דרך זאת.
העיר דורות עילית שבעזרת השם תקום במהרה בימנו נאמנה לרוח זאת. רוח שבה כל השכונה כמוה כמשפחה. משפחה חמה ומלוכדת. משפחה שעימה נפגשים בכל יום ויום, בבית הכנסת או בבית המדרש, במקווה או במכולת, בפארק השכונתי או בעבודה.
אין כמו עיר חדשה להגשמת חלום המגורים במקום שמשלב את הכל, תורה מצד אחד ודירה נאה מאידך. רבים מאיתנו הגשימו את הערכים עליהם חונכנו בעולם הישיבות ובקהילה, חינוך הדורות הצעירים. אין כמו שכונה חדשה, בעיר חדשה, הקרובה כמטווחי קשת למרכז הארץ, גוש דן. עיר שמתוכננת מן המסד ועד הטפחות על פי צרכי האוכלוסייה הצפויה להתיישב בה. להגשים בה חלומות ומצוות.
גם אם המתווה הטכני סופי של העיר עדיין לא תוכנן עד הסוף, הצביון של העיר כבר ברור לחלוטין. ברור כי לצד שכונות בהן יתגוררו סלתה ושמנה של היהדות החרדית, יוקמו מרכזים רוחניים, בתי כנסת וישיבות לצד מוסדות חינוך מובילים. בסמוך יוקם אזור תעסוקה, כי איך אפשר עם תורה ללא עבודה. ויוקמו כל מוסדות החינוך והתרבות והקהילה. בשביל קהילה חזקה, משגשגת ומאושרת. קהילה שאם ירצה השם, עוד רבים יילכו בדרכה במהרה בימינו, אמן.
רוצים לשמוע עוד פרטים? לחצו כאן>>>

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אין עלך ביבי רק אל תשכח לב מלכים ביד ה.

השם יצליח דרכו.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו