בית שמש רעשה: ברית מילה ופדיון הבן ליהודי בן 70

בית שמש: שמחה כפולה השבוע ליהודי בן 70 יוצא חבר העמים תושב בית שמש - ברית ופדיון הבן, איך זה קרה והיכן? • כל הפרטים

תושבי בית שמש  התרגשו להשתתף במעמד הייחודי: יהודי ישיש שהגיע לגבורות, התעורר למול עצמו לאחר שלא נימול כדת וכדין בגיל שמונה ימים.

ראשיתו של האירוע אירעה הודות לפעילויות הכבירות של הארגון "שמע ישראל" בבית שמש, בראשות הרב יעקב דוקטור שליט"א ורעייתו נו"ת תחי', שלקחו תחת חסותם את כל הפעילות המבורכת של קירוב יהודים מיוצאי חבר-העמים.

קרא עוד:

[postim]

משפחת דוקטור, הקימו בבית שמש ארגון מיוחד "שמע ישראל", שמטרתו לקרב עולים מרוסיה לתורה ולמצוות ולחזקם ולעודדם לתורה ולמצוות.

בין שלל הפעולות הקים ר' יעקב ונו"ב ספריה יהודית בשפה הרוסית הפעולת במתנ"ס "פסגות השבע" בעיר. מלבד זאת, בהיותם שולטים בשפה הרוסית, מצליחים לקרב את אחינו בנ"י לאביהם שבשמים, ייעוץ בנושאים שונים ובענייני יהדות, סיוע בבריתות וסידור קידושין, תפילות על חולים, אמירת קדיש ועוד.

הסיפור המרגש החל, כאשר אביה בן ה-70 של אחת הנשים המתייעצות דרך קבע בארגון – יליד העיר לבוב – החל להתעורר למול עצמו כדת וכדין תורה.

הוא עצמו מתגורר בצפון, וביקש להגיע לבית שמש בכדי להיכנס תחת כנפי השכינה, זאת לאחר שהחל באחרונה להניח תפילין שרכש לו נכדו, תלמיד אחת הישיבות.

בארגון "שמע ישראל" קבלו מיד את הפניה, והחלו לארגן מוהל. כאמור, בשבוע שעבר התקיימה הברית בביתו של ר' יעקב, ברחוב ריב"ל בעיר, ובמעמד זה אף קיבל שם יהודי ויקרא שמו בישראל ר' זאב הי"ו.

בכך לא תם הסיפור. לאחר שיחה עם היהודי נודע כי הינו בכור לאביו שלא נפדה אצל כהן. מיד הזמין ר' יעקב וערך את 'פדיון הבן' כהלכתו, ובתוך שעה קלה הכין סעודה מרווחת כיד המלך לכבוד 'פדיון הבן'.

זהו סגירת מעגל של סיפור יהודי חם וכובש לבבות, אשר הזיק היהודי ניצת דווקא בבית שמש.

_____ 019 _____ 003 _____ 005 _____ 015

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

2 הערות:
1. 70 זה לא גבורות אלא שיבה, גבורות זה 80.
2. אני גר בבית שמש, לא ראיתי מישהו נרעש…

ביאת המשיח

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו