צילום: עדינה וולמן - דוברות הכנסת

זעם חרדי: הכנסת אסרה על יועצי ח"כים תושבי בני ברק להיכנס למשכן

משמר הכנסת הודיע ליועצים ועובדי הכנסת שמתגוררים בעיר החרדית שלא יוכלו להגיע לעבדותם, אף שהוגדו עובדים חיוניים. דובר הכנסת: ישנה המלצה גם לחברי הכנסת, אך לא ניתן לקבוע עבורם. מקורבי גפני: "לא מתכוון לעבור על כך לסדר היום"

הכנסת אסרה על יועצים פרלמנטריים של חברי הכנסת שמתגוררים בבני ברק להיכנס למשכן, למרות שהוגדרו עובדים חיוניים – כך דווח ב'וואלה'. משמר הכנסת הודיע היום (ראשון) ליועצים שאינם יכולים להגיע יותר לכנסת עד "להודעה חדשה". בכנסת גם המליצו לחברי כנסת שמתגוררים בבני ברק שלא להגיע למשכן, אך בשל חוק החסינות לא ניתן להכריח או לקבוע זאת עבורם.

מדוברות הכנסת נמסר כי "בהנחיית גורמי המקצוע במשרד הבריאות החל ממחר לא תתאפשר כניסתם של עובדי כנסת, יועצים פרלמנטריים, אנשי משמר, עובדי סיעות ושאר בעלי תפקידים הפוקדים את הכנסת שמקום מגוריהם העיר בני ברק. ההנחייה ניתנה לאור הסגר הקיים בעיר בני ברק ומתוך רצון שלא לפגוע בפעילות הפרלמנטרית במשכן".

"בהתייעצות שקיים קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף עם גורמי המקצוע במשרד הבריאות נמסר כי ככל שיוחלט על מקומות נוספים על הכנסת לעדכן רשימה זו. הודעה ברוח זו נמסרה ע״י קצין הכנסת, ליועצים, לעובדים ויתר באי הבית", נמסר. דובר הכנסת שמוליק דהן הוסיף במענה לשאלות עיתונאם כי, "ישנה המלצה לחברי הכנסת שלא לבוא- אך בשל חוק החסינות לא ניתן להכריח או לקבוע עבורם".

יקי אדמקר דיווח כי ‏ח"כ גפני משה גפני שחלק מיועציו מתגוררים בעיר בני ברק שוחח עם מנכ"ל הכנסת אלברט סחרוביץ', ובכוונתו לשוחח עם מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב. בסביבתו אומרים כי "הוא לא מתכוון לעבור על כך לסדר היום". אחד מעוזרי חברי הכנסת החרדיים אמר הגדיר את ההחלטה בשיחה ל'חדשות JDN' כ "הזויה" והוסיף: "ההסתה מנצחת". עוזר אחר הגדיר זאת במילה אחת: "בושה".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו