צילום: נתי שוחט / פלאש 90

ההפקרות בצה"ל נמשכת: בצבא ממשיכים בהתקהלויות בניגוד להנחיות

מתעדים המגיעים מבסיסי צה"ל עול תמונה עגומה של זלזול בהנחיות ובחיי אדם. באחד הסרטונים ניתן לראות עשרות חיילים עומדים וממתינים בתור בצפיפות. תושב בני ברק ל'חדשות JDN': "חוששים שחיילים רבים מסתובבים בעיר, ההנחיות זה מהם והלאה"

תמונות וסרטונים המתעדים את הנעשה בבסיסי צה"ל מאז התפשטות נגיף הקורונה בישראל והחלטת הממשלה על הגבלת השהות במקומות בהם יש התקהלות מעלים תמונה עגומה של זלזול בהנחיות ובחיי אדם. בתיעוד מסוף השבוע האחרון שנחשף ב'N12', נראים מפקדים וחיילים המשרתים בעיר הבהד"ים אשר אינם מקפידים כל על כללי הזהירות, באחד הסרטונים ניתן לראות עשרות חיילים עומדים וממתינים בתור בצפיפות ובסרטון נוסף נצפים עשרות חיילים בהתקהלות אסורה תוך הפרת כללי הזהירות.

הכתב ניר דבורי שחשף את התיעודים ב'N12' ציין כי ארבעה חיילים בעיר הבה"דים כבר אובחנו כחולים וכ-100 נוספים נשלחו לבידוד. כך שללא ספק התקהלויות עלולות להוביל להתפרצות רחבה של הנגיף בצבא. תיעודים אלו מגיעים בנוסף לעדויות של הורים מוטרדים הטוענים כי הצבא אינו פועל מספיק כדי למגר את התופעה.

הרמטכ"ל אביב כוכבי דרש הקפדה על ההנחיות, אולם הדבר לא מיושם בשטח. עד כה חלו בצה"ל 125 משרתים בחובה, בקבע, ועובדי צה״ל, כולם במצב קל, מתוכם 26 החלימו או השתחררו משירות. נכון לעכשיו יש בצה"ל 99 חולים. כמו כן, 3,040 מצויים בבידוד – בחובה, בקבע, ועובדי צה״ל.

תושב בני ברק ששוחח עם 'חדשות JDN' סיפר על החששות מכך שחיילים רבים מסתובבים בעיר: "אני לא צריך שיגידו לי שהם לא שומרים על ההנחיות בבסיסים, אני רואה את זה פה בעיר. ההנחיות זה מהם והלאה". לדבריו, "חיילים עומדים בקבוצות במשך שעות, מי אמר שהם לא מביאים לנו את הקורונה לעיר".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הם בעצמם איך הם ניראים העיקר שבאים לאכוף את החוק במאה שערים…

זה כנראה חיילים חרדים ממאה שערים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו