סוער בבית שמש: גדולי התורה במכתב חריף וחריג נגד הגנים העירוניים

צילומים: פלאש 90.

סוער בבית שמש: גדולי ישראל במכתב חריף וחריג נגד הגנים העירוניים

גדולי ישראל יחד עם רבני ואדמור״י העיר בית שמש יוצאים נגד כוונת עיריית בית שמש לרשום את הילדים לגנים העירוניים על אף המסרים שמועברים על ידי העירייה והעומדת בראשה ד״ר עליזה בלוך כביכול הגנים הם ״ברוח בית יעקב״

במכתב חריף המתפרסם הבוקר (שלישי) יוצאים גדולי ישראל נגד כוונת עיריית בית שמש והעומדת בראשה ד״ר עליזה בלוך לרשום את הילדים בגנים עירוניים. "חלילה להפקיד נשמות צאצאינו בידם וק"ו שאין ללמד בגנים אלו או לסייע להם", נכתב במכתב שנחתם על ידי מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי, הגר"ג אדלשטיין, הגר"ש כהן הגר"ש בעדני, גדולי האדמורי"ם וכלל רבני הקהילות בעיר.

במכתב עליו חתומים גדולי התורה נכתב: ״לכבוד אחב"י תושבי בית שמש היקרים והנעלים שיחי' ברוכים תהיו. מצות האב והאם לחנך הילדים ולהרגילם לאמונה, תורה, יראת שמים, ומדות טובות, וחינוך זה הוא מגיל קטנות ממש, וכשאחז"ל קטן היודע לדבר אביו מלמדו וכו', גני הילדים לבנים ולבנות תפקידם לפעול בזה, ולהיות שותפים בחינוך הילדים כרצון ההורים, בדרך התורה״.

כאן מתייחסים גדולי התורה לגני הילדים העירוניים בעיר בית שמש וכותבים כי ״לכן דבר פשוט הוא, שאין לרשום את הילדים בגני ילדים עירוניים אשר אינם תחת הכוונת גדולי ישראל, ואף שאומרים כי הם ברוח ’בית יעקב‘, אין בזה ממש, ואדרבה יש בזה פתח לחינוך נגד התורה, וחלילה להפקיד את נשמות צאצאינו בידם, וק"ו שאין ללמד בגנים אלו, או לסייע להם״.

״ועל כל אחד ואחד לשלוח את צאצאיו להתחנך אך ורק בגני הילדים אשר הם תחת הנהלה של אנשים היראים לדבר השם, העומדים על משמר החינוך, בהדרכת גדולי ישראל, שיהא על טהרת הקודש, בדרך ישראל סבא. ויהי רצון שזכות המסירות למען חינוך הילדים בדרך התורה, תעמוד לכם שתזכו לסייעתא דשמיא בחינוכם, ולרוב נחת דקדושה מכל צאצאיכם לאורך ימים ושנים״.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו