קהילת ‘קרעסטיר’ בשכונת ד’2, התכנסה לערב גיבוש לרגל ט”ו בשבט

בית כנסת קרעסטיר, המהווה קהילה חמה ומשפחתית שמקבלת אליה את כל יהודי באשר הוא, בדומה למקבילתה ברמה ד’1 קהילת בארדיטשוב שהוקמה זה מכבר. בני הקהילה נפגשו לסעודת חג מכובדת סביב שולחנות מלאי כל טוב

בבית שמש הולכת ונבנית שכונת רמת בית שמש ד’, לאחרונה יחד עם תנופת האכלוס נפתח בשכונה ד’2 בית כנסת קרעסטיר, המהווה קהילה חמה ומשפחתית שמקבלת אליה את כל יהודי באשר הוא, בדומה למקבילתה ברמה ד’1 קהילת בארדיטשוב שהוקמה זה מכבר.

כעת לאחר כמה שבועות של פעילות, נפגשו בני הקהילה לסעודת חג מכובדת סביב שולחנות מלאי כל טוב מפירות שנשתבחה בהם ארץ ישראל בשפע רב, כמיטב המסורת לבית קרעסטיר ולזכר נשמת הרה”ק ר’ ישעיה בן ר’ משה מקרעסטיר.

מיותר לציין כי התרומות והחסויות לארוע זרמו ביד נדיבה ע”י יהודים חמים אשר נרתמים לכל דבר שבקדושה ובפרט לאור הסגולה המיוחדת והידועה הקיימת בתרומה לזכר נשמת ר’ ישעיה בן ר’ משה זי”ע.

אורח מיוחד בשיאו של הערב היה הרה”ג יהושע פרידמן שליט”א מרבני בית שמש אשר הפליא בדבריו ובירך את ראשי הקהילה וחבריה. המשתתפים יצאו מן הערב העשיר, ברוח ובגשם, בתחושה מרוממת ובאחדות המשפחתית הייחודית שכה מאפיינת את קהילת ‘קרעסטיר’. יצויין, כי בימים אלה עומלים ראשי הקהילה על בקשת הקצאה מסודרת בשכונת ד’2.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture