'ועידת רבני אירופה' על נשיא הפרלמנט האירופי: הלך לעולמו ידיד הקהילה

נשיא הועידה הגר"פ גולדשמידט: בזמנים סוערים שבהם כוחות אפלים מטלטלים את אירופה, הלך לעולמו דמוקרט אירופאי ישר וידיד כן של הקהילה היהודית האירופית • בהופעתו האחרונה בפני הועדה המתמדת אמר סאסולי בהקשר למתקפת החוקים נגד מצוות הדת; לא נסבול אנטישמיות ואלימות.

כתבות נוספות בנושא:

רבבות במעמד סיום המחזור השני של 'הדף היומי בהלכה' של 'דרשו' בארנה • שידור חי
האדמו''ר מסקולען ירושלים במעונו של גאב"ד ירושלים
שמחת הנישואין לבן רב קהל חסידים טבריה ובת אב"ד מאקווא נתניה
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
 • הייתי חוזרת הביתה ומחכה לאחותי הגדולה שתחזור עם פיתות לארוחת צהרים...

  תוכן מקודם

 • האדמו"ר מערלוי בקריאת קודש: אין ערוך לגודל הזכות

  תוכן מקודם

 • מצב חירום: גדולי ישראל בעצרת תפילה למען החולים

  תוכן מקודם

 • פיקוח נפש: 7 ילדים קטנים מחכים לעזרה שלכם

  תוכן מקודם

נשיא הפרלמנט האירופי מר דייוויד-מריה ססולי, כתב איטלקי ומגיש חדשות לשעבר, שהמיר את קריירת העיתונות כפוליטיקאי סוציאליסט ולקדנציה כמעט מקרית כנשיא הפרלמנט האירופי, מת הלילה בבית חולים באוויאנו, איטליה והוא בן 65. ססולי נאבק במחלה קשה וסיבוך משמעותי במערכת החיסון היה מאושפז בבית חולים באיטליה יותר משבועיים. ססולי שכיהן כנשיא הפרלמנט כשנתיים מת ימים ספורים לפני תום כהונתו כנשיא הפרלמנט בן 705 החברים, שאמור לבחור את מחליפו בשטרסבורג בשבוע הבא.

נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגאון רבי פנחס גולדשמידט אמר כי אירופה אבלה היום על לכתו של דמוקרט אמיתי, ג'נטלמן ותומך נלהב בשלום ובאינטגרציה. 'ועידת רבני אירופה' מצטרפת לרבים המכבדים את הנשיא ססולי שאליו נתגעגע, לידידות ולתמיכה. ססולי נועד עמנו מיד עם היבחרו, הזמין אותי לשאת דברים במליאת הפרלמנט האירופי ביום השואה הבינלאומי האחרון ואף התארח בכינוס הועדה המתמדת בתקופת נשיאותו ותמיכתו האיתנה בחיי היהודים היוותה מגדלור לאורך תקופות קשות מאוד – בזמנים סוערים שבהם כוחות אפלים מטלטלים את אירופה, הלך לעולמו דמוקרט אירופאי ישר וידיד כן של הקהילה היהודית האירופית. מחשבותינו עם המשפחה והקולגות של חברנו היקר'.

הנשיא ססולי הביע את עמדתו הנחושה בפני ראשי הועידה במספר הזדמנויות. האחרונה שבהם כשנשא דברים בפני מליאת הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה. ססולי שנלחם בנחישות בחקיקה נגד מצוות הדת הצהיר כי 'אין לראות באף אחד מיעוט בשל דתו. יש לראות בכל אחד אזרח אירופי עם זכויות מלאות. לא נסבול אנטישמיות ואלימות ביבשת אירופה – אני מקבל את עמדתכם כי מדובר בנגיף מסוכן ועלינו מוטלת האחריות להילחם בו ביתר נחישות. אלימות פיזית וחילול מבנים או בתי קברות שחוו קהילות יהודיות ברחבי אירופה בלתי נסבלים. אין מקום לאדישות נוכח מעשים אלה ומדינות והאיחוד האירופי עצמו חייבים לאכוף צעדים מתאימים כלפיהם. אני מקבל את עמדתכם כי מדובר בנגיף מסוכן ועלינו מוטלת האחריות להילחם בו ביתר נחישות'.

עוד אמר ססולי כי הוא מודאג מהחקיקה האנטי דתית והאנטישמיות באירופה ובעיקר מהיקפה; 'אקדם המשך שיתוף פעולה עם הנשיאה הנבחרת של הנציבות האירופית ויחד נשלב כוחות למלחמה בחקיקה האנטי דתית ובאנטישמיות. אמשיך ביתר שאת בפיתוח יוזמות ובשדרוג שיתוף הפעולה המוצלח של הפרלמנט ומוסדות האיחוד האירופי עם 'ועידת רבני אירופה' – מדיניות השמירה על זכויות הדת היהודית והמלחמה העיקשת בעקביות בכל גילוי של אנטישמיות וגזענות תמשך ללא פשרות. נבלום כל ניסיון חקיקה נגד מצוות הדת שחיטה כשרה וברית מילה וכל ניסיון קבלת החלטות אנטי ישראליות בפרלמנט האירופי'.

סאסולי דיבר בחום רב על התרומה שהעם היהודי תרם לאירופה ולאיחוד האירופי. הוא הדגיש את תפקידה של הדת בבניית עולם של אנשים שווים במגוון ובקידום האידיאל הדמוקרטי. לדבריו, קיום משותף וסולידריות הם עמודי התווך וחוט השדרה של האיחוד האירופי. חופש הדת הוא ערך מכונן ויסודי של האיחוד האירופי – כולם חייבים להרגיש בטוחים ומוגנים. זו היתה מטרת הקמת האיחוד האירופי וזה האתגר שלנו; להבטיח שאירופה תהיה מקום בו אף אחד לא צריך להיחשב למיעוט, אלא בו יהודים יכולים להרגיש בבית'.

צילומי ארכיון  באדיבות: לשכת נשיא הפרלמנט האירופי

הכתבות המעניינות ביותר

המתווה שהוצג לגנץ: אביתר תמורת חומש; בימין תוקפים - "הסכמים יש לכבד"
החל מחזור 23 לעידוד כתיבת חידו"ת שע"י ממלכת התורה 'וכתבתם'
מעמד 'כבוד חכמים ינחלו' לאברכי כולל להוראה ויז'ניץ עפולה
הפיצוץ בחתונה: מתקן קונפטי ששולבו בו זיקוקים הביא לפציעתם של הצעירים
המקובל רבי ציון בוארון ערך תפילת שובבי"ם בכולל "זוהר השלום" באשדוד
האדמו"ר מנדבורנה ירושלים במעמד פתיחת הכולל בבית מדרשו בבני ברק
שלג כבד מכסה שוב את החרמון; 20 ס"מ נוספו במפלס התחתון • צפו
הרמב"ם היומי • ספר קרבנות הלכות תמורה פרק ד' • צפו
הפינה היומית: שתי דקות על כיבוד הורים עם הרב אהרן רוט • צפו
עִנְבֵי הַגֶּפֶן בְּעִנְבֵי הַגֶּפֶן • שמחת התנאים לנכדת האדמו"ר מוואסלוי
המאמץ הדיפלומטי: מקרון נפגש תוך 36 שעות עם פוטין, זלנסקי ושולץ
רוסיה תפתח בתרגיל ענק בבלארוס; ארה"ב שולחת אלפי חיילים • צפו
דינר לטובת ישיבת באבוב בני ציון • גלריה
השיעור היומי: הרב דוד חבושה • צפו
וַיְהִי בֹקֶר יוֹם חֲמִישִׁי • כותרות העיתונים – ט' באדר א' ה'תשפ"ב
גדולי תורה ורבני עולם התשובה באו לאחל מזל טוב בחתונת בת הרב יגאל כהן • גלריה
פריצת דרך בהפקת אנרגיה: כור גרעיני ניסיוני בבריטניה שבר שיאים
תיעוד: האדמו"ר מסאדיגורה ירושלים בציון הרשב"י במירון

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture