באדיבות המצלם

ממונה הקורונה הפתיע את הרבנים: נקדם שיתוף פעולה נרחב בכל רחבי רומניה

במהלך טקס חנוכת המרכז הרפואי החדש שנערך בבוקרשט הפתיע ראש מערך החירום את המשתתפים והבטיח לקדם שיתוף פעולה נרחב. מנכ"ל מרכז רבני אירופה הרב אריה גולדברג: "זו זכות עצומה שאנו זוכים לקדש שם שמים ברבים"

מעמד מרגש ורב רושם נערך במהלך השבוע האחרון בעיר בוקרשט – בירת רומניה במסגרתה נחנך מרכז החסד שיספק מענה נרחב לאלפי התושבים המתגוררים במקום בהשאלת ציוד רפואי, זאת כחלק מפרויקט הקמת מרכזי חסד רבים ברחבי אירופה על ידי מרכז רבני אירופה העושה לילות כימים למען היהודים ברחבי היבשת.

במעמד חנוכת מרכז החסד השתתפו אישי ציבור ורבנים אשר שיבחו את פעילויות החסד הרבות של מרכז רבני אירופה. כיבדו בנוכחותם מר דוד סרנגה המשמש כשגריר ישראל ברומניה וד"ר ריאד ערפאת המשמש כראש מערך החירום הלאומי של רומניה והממונה על הקורונה במדינה.

עם פתיחת המעמד התכנסו המשתתפים לעקוב מקרוב אחר פעילות מרכז החסד החדש בבוקרשט אשר יעניק וישאיל לתושבים ציוד רפואי מתקדם, ציוד לתינוקות וביגוד כמו גם הלבשה לנזקקים.

ראש מערך החירום הלאומי של רומניה והממונה על הקורונה הפתיע את המשתתפים כאשר הוא הבטיח לראשי מרכז רבני אירופה על שיתוף פעולה עתידי בין משרד הבריאות המקומי לבין מרכז החסד שהוקם בבוקרשט, לדבריו, משרד הבריאות יקדם שיתופי פעולה מקצועיים עם המרכז שמעניק סיוע רפואי לאלפי תושבים. המעמד המיוחד נערך בראשות הרב נפתלי דייטש שליח חב"ד ברומניה, הרב אריה גולדברג מנכ"ל "מרכז רבני אירופה" והרב יוסי ביינהקר סמנכ"ל "מרכז רבני אירופה".

בתוך כך, רק ביממה האחרונה חנכו ב"מרכז רבני אירופה" מרכז חסד נוסף בזאגרב שבקרואטיה, המרכז יעניק כאמור עזרה לתושבים רבים בנושא השאלת ציוד רפואי נרחב וציוד לתינוקות. הטקס נערך בהשתתפותם של מר אילן מור – שגריר ישראל בקרואטיה, איבנה דז'רק דוברברצי'ץ' המשמשת כאחראית על הרווחה הציבורית ומוגבלי הנגישות, הרב פנחס זקלס המשמש כשליח הראשי למדינה, ובראשותם של מנכ"ל "מרכז רבני אירופה" הרב אריה גולדברג והסמנכ"ל הרב יוסי ביינהקר.

מנכ"ל "מרכז רבני אירופה" הרב אריה גולדברג סיכם בהתרגשות את שני הטקסים ואמר כי "בכל פעם אני נרגש מחדש. פתיחת מרכזי החסד הללו הם דבר עצום במדינות אירופה, המרכזים מעניקים סיוע מקצועי לרבבות יהודים באשר הם. זו זכות עצומה וקידוש השם גדול שאנו זוכים כך לסייע ולעזור. התרגשתי עד למאוד לשמוע את הבטחתו של ממונה הקורונה ברומניה על הקמת שיתוף פעולה נרחב למען היהודים ובטוחני שהדבר יורגש היטב בשטח".

הרב מנחם מרגולין המשמש כיו"ר המרכז ציין כי עד כה הוקמו כבר עשרים ושישה מרכז חסד ברחבי אירופה, לדבריו, כבר במהלך השנה הקרובה יתווספו עוד עשרים וארבעה מרכזי חסד נוספים זאת לרווחתם ולתועלתם של כלל הקהילות היהודיות ברחבי היבשת אשר ייהנו מהפעילות המבורכת.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו