המתנדנדים, בנט ופינדרוס. צילומים: תמר נויברג ויונתן זינדל - פלאש 90

דיווחים: יהדות התורה עלתה ל-8; בנט: "מצאנו 219 חוסרים בפתקים שלנו"

ביהדות התורה מיהרו לחגוג את חזרתו לרגע של המנדט השמיני, אך לפי וועדת הבחירות מוקדם לדעת • בינתיים, יו"ר הימין החדש טוען שבבדיקת הקלפיות נמצאו חוסרים של 219 פתקים. "העברנו את הפער הזה לוועדת הבחירות לבדיקה, ואנו ממתינים לתוצאות"

המלחמה בוועדת הבחירות על כל קול נמשך, במהלך הלילה התקבלו הפרוטוקולים מהקלפיות ברחבי הארץ ומאות מתנדבי 'יהדות התורה' עברו עליהם בניסיון לאתר את הפרצה שתספק את מאות בקולות החסרים בכדי להכניס את המנדט השמיני, יצחק פינדרוס, לכנסת. על פי דיווחים שדלפו לוועדת הבחירות, המאמץ נכון לעכשיו הצליח.

מי שהעניק גושפנקה לדיווחים הוא סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שעדכן במהלך ישיבת ההמלצה אצל הנשיא כי יהדות התורה עלתה לשמונה מנדטים, על חשבון הליכוד שירד ל-35 מנדטים. גורמים בוועדת הבחירות מציינים כי הספירה טרם הסתיימה וייתכן שהליכוד גם כן יצליח להוכיח פער של קולות ולהחזיר עליו את המנדט.

בועדת הבחירות המרכזית מיהרו להבהיר את הדיווחים ומסרו כי, "ועדת הבחירות המרכזית איננה מוסרת עידכוני ביניים בדבר תוצאות הבחירות למי מבין רשימות המעומדים. כמו כן מדגישה הועדה כי החישובים לחלוקת המנדטים יתבצעו אך ורק בתום הליך הבקרה והבדיקות שמבצעת הוועדה".

בינתיים, יו"ר הימין החדש נפתלי בנט, לו חסרים כ-1500 קולות בכדי לעבור את אחוז החסימה, לא מתייאש. במהלך הלילה פיקד בעצמו על מבצע לבדיקת הפרוטוקולים על ידי עשרות מתנדבי המפלגה. לפני זמן קצר עדכן כי בנט כי לטענתו נמצאו 219 קולות חסרים ב-400 קלפיות שונות. לפי שעה עדיין חסרות למפלגה 1,452 קולות כדי להיכנס לכנסת.

"ביממה האחרונה התקדמנו בצורה מפתיעה", כתב בנט בפייסבוק. "הסיכוי לא ענק, אך גם לא מבוטל. אנחנו לא מרימים ידיים. הפער שלנו למעבר של אחוז החסימה של 0.0003 מסך הקולות, ושעת הנעילה היא רביעי בלילה. היום, יום שני, הוא יום מכריע". בניגוד לטענה של בנט, לפי אתר ועדת הבחירות, "הימין החדש" רחוקה 0.03% מאחוז החסימה.

"זהו מספר גדול מאד ביחס ל-400 קלפיות שיש לנו את הסיכום קלפי שלהם", כתב בנט. "העברנו את הפער הזה לוועדת הבחירות לבדיקה, ואנו ממתינים לתוצאות. אדגיש כי אלו פערים לכאורה, עד שנקבל תוצאות מוועדת הבחירות. אם אפילו שליש מזה יימצא כפער אמיתי, הרי שזה יעיד שברמה לאומית נוכל לעבור בקלילות את המחסור של 1,452 הקולות הנדרשים".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו