בניגוד לדיווחים על ביטול: משלחת מישראל ביקרה בחשאי בבחריין

פקיד ישראלי בכיר חשף כי בניגוד לדיווחים על ביטל הנסיעה, משלחת משרד החוץ השתתפה בכנס בין-לאומי בנושא חדשנות שנערך בבירה מנאמה, ואף קיימה סדרת פגישות בשולי ההתכנסות. מוקדם יותר השבוע דווח כי "מסיבות ביטחוניות" בוטל הביקור

משלחת של משרד החוץ הישראלי ביקרה השבוע בבחריין, והשתתפה בכנס בין-לאומי בנושא חדשנות, כך אמר פקיד ישראלי בכיר ל'חדשות 13'. הפקיד ציין כי למרות הדיווחים על כך שהנציגים הישראלים ביטלו את השתתפותם בכנס, המשלחת הגיעה למנאמה ואף קיימה סדרה של פגישות בשולי הכנס.

כזכור, בתחילת השבוע דווח כי משלחת ישראלית ביטלה ביקור לבחריין שבמפרץ הפרסי בשל חששות ביטחוניים, כך דווחה סוכנות הידיעות רויטרס מפי מארגני המשלחת. לפי הדיווח מדובר במשלחת של נציגים ממשלתיים ואנשי עסקים שאמורים היו להשתתף בכנס בבחריין. "כשהודענו לאנשי המשלחת הישראלית שהם מוזמנים הם החליטו לבטל את הגעתם בשל צרכים ביטחוניים וחוסר רצון לגרום לאי נוחות של שאר המשלחות", נמסר מנשיא המשלחת ג'ונתן אורטמנס.

הפרלמנט בבחריין הוציא לקראת הביקור של המשלחת הודעת גינוי כנגד ביקור המשלחת ואמר כי "תומכים באחינו הפלסטינים שיישארו בראש סדר העדיפויות של תושבי בחריין והערבים. סיום הכיבוש ונסיגה מכל השטחים הערביים נחוצים לחלוטין לשמירת היציבות והביטחון באזור ועבור שלום הוגן ומקיף". בנוסף להודעת הגינוי, התקיימה בבירת המדינה, מנאמה, הפגנה כנגד ביקור המשלחת.

לפני מספר חודשים בוועידת וורשה אמר שר החוץ של בחריין לכלי תקשורת ישראליים כי הם "מוכנים להכל, כולנו מחכים לשלום" וכי הוא מצפה שבשלב כל שהוא בחריין וישראל יכוננו יחסים דיפלומטיים. הוא ענה בחיוב לשאלת הכתבים אם ירצה בעתיד לבקר בישראל ובנוסף לכך השיב על השאלה האם יסכים לארח את ראש הממשלה נתניהו בבחריין וענה כי "נשאיר את זה לזמן שבו זה יקרה".

כידוע, ראש הממשלה נתניהו משקיע מאמצים רבים לכינון יחסים דיפלומטיים עם מדינות ערב המתונות יחסית, כמו חידוש היחסים עם צ'אד ממש בתקופה האחרונה ונסיון ליצירת יחסים דיפולמטיים עם מדינות נוספות ובינהן סודן כשאחת המטרות בכינון היחסים היא קיצור נתיב הטיסה מישראל לריו דה ז'נרו כשהמטוסים הישראלים יוכלו לטוס מעל סודן וצ'אד.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו