הרמטכ"ל לראשי עוטף עזה: "אסור שטרור הבלונים יימשך"

הרמטכ"ל אביב כוכבי ואלוף פיקוד הדרום הרצי הלוי הגיעו לביקור בעוטף עזה ונפגשו עם ראשי הרשויות. לדבריו, "הצלחנו לייצר משוואה שתביא להפחתה באלימות - גם ברמה המבצעית". רמז כי, "ההפחתה במספר בלוני התבערה לא מקרית"

הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי נפגשו היום (שישי) עם ראשי הרשויות בעוטף עזה ושדרות. "אסור שטרור הבלונים יימשך", אמר הרמטכ"ל בשיחה ורמז על התהליך ההסדרה המדיני שמתקיים מול רצועת עזה, "ההפחתה בכמות הפרחות הבלונים והאירועים האלימים על הגדר איננה מקרית. אנו מעדיפים לתת לזה הזדמנות". עוד ציין הרמטכ"ל: "הצלחנו לייצר משוואה שתביא להפחתה באירועים גם ברמה המבצעית".

בנוסף אליו, השתתף בשיחה גם מפקד פיקוד הדרום אלוף הרצי הלוי, ובה הם שוחחו על האתגרים המשותפים ועל המשך חיזוק שיתוף הפעולה ההדוק בין צה"ל לבין ההתיישבות. מודבר בפגישה ראשונה בין הרמטכ"ל לראשי הרשויות בעוטף עזה לאחר שנדחתה במשך שבועיים. כוכבי גם העביר לראשי העוטף סקירה על המצב ברצועת עזה וכן על ארגוני הטרור הפועלים בה.

כמו כן, במפגש דיברו ראשי העוטף על הצורך לחזק את ההתיישבות באזור. "צה"ל הוא המשכנתה שלנו בכל הקשור לביטחון", אמר אחד מהם. "בלי ביטחון יהיה קשה לאזור". הרמטכ"ל הציג בפני ראשי הרשויות בעוטף עזה את תמונת המצב בדרום ותדרך אותם בנוגע לאתגרים הצפויים בהמשך.

חודש חלף מאז תום סבב הלחימה האחרון בדרום, אז נחתם הסכם הפסקת אש לפיו ישראל התחייבה לחדול מתקיפות ברצועה, לצד התחייבות לבצע צעדים להקלת המצור על עזה ובכלל זה פתיחת מעברים. ואכן, אף שבזמן שחלף פרצו 47 שריפות כתוצאה מבלוני תבערה שהופרחו מכיוון עזה, ישראל לא תקפה חוליות מפריחי בלונים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אם אסור שזה ימשך למה לא מפסיקים את זה, היה אסור להסכים אש בלי הבטחה שזה יפסק

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו