צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל בסיור בבית לחם: "נעמיד מענה חד וברור לכל האירועים" • צפו

כוכבי ביקר בבית לחם וקיים הערכת מצב: "ההנחיה ברורה, לסכל ולמנוע כל פעילות, גם אבן, בקבוק תבערה, בלוני נפץ, כל אלו הם טרור והם לא יצליחו". בנט הנחה: "הגברת מוכנות הכוחות ביו"ש, משוואת תגובה תקיפה מול שיגור הבלונים מרצועת עזה"

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, ביקר היום (חמישי) בעיר בית לחם שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון", בליווי מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, מפקד אוגדת יהודה ושומרון, תת-אלוף יניב אלאלוף, מפקד החטיבה המרחבית "עציון", אלוף-משנה דוד שפירא ומפקדים נוספים. במהלך הביקור קיים הרמטכ"ל הערכת מצב ושמע את עיקרי תמונת המצב הגזרתית.

לדברי כוכבי, "אין לנו שום כוונה לאפשר לטרור להצליח. הדירקטיבה ברורה מאוד לשטח, ברורה מאוד עד לאחרון הכוחות- לסכל ולמנוע כל פעילות. כשאני אומר טרור אני מתכוון גם לאבן, בקבוק תבערה, בלוני נפץ, כל אלו הם טרור. המסר הוא חד וברור, לא הפיגוע הזה, לא בלון הנפץ, לא הירי בצירים, כל הפעולות האלה- לא יצליחו. צה״ל ממוקד לזירה הפלסטינית בשבועות האחרונים ואנחנו נעמיד מענה חד וברור לכל האירועים הללו".

צילום: דובר צה"ל

בתוך כך, שר הביטחון, נפתלי בנט, נחת מוקדם יותר ביקורו בארצות הברית. לנוכח האירועים, קיים השר התייעצות ביטחונית בקריה שבתל אביב, במהלכה עודכן אודות ההתפתחויות האחרונות. "צה"ל יגביר את מוכנות הכוחות ביהודה ושומרון לקראת סוף השבוע, לצד משוואת תגובה תקיפה מול שיגור הבלונים מרצועת עזה", נמסר מלשכת שר הביטחון.

כזכור, בתום סריקות נרחבות שנערכו משעות הבוקר המוקדמות, צה"ל, שב"כ וימ"מ עצרו הערב (חמישי) את המחבל שביצע את פיגוע הדריסה במתחם התחנה בירושלים. המחבל נעצר ללא התנגדות אחרי שצוות ימ"מ הקיף אותו בעת שנסע ברכבו בצומת הגוש. מדובר בפלסטיני בן 25 משכונת א-טור במזרח ירושלים, שלו אין עבירות ביטחוניות קודמות.

מדובר צה"ל נמסר כי, "לאחר מאמץ מבצעי ומודיעיני נרחב של צה״ל בשיתוף השב"כ, לוחמי הימ"מ של משטרת ישראל ויחידות מיוחדות נוספות, עצרו הכוחות לפני זמן קצר את המחבל שביצע את פיגוע הדריסה היום לפנות בוקר בירושלים. המחבל הועבר לחקירת כוהב"ט. כוחות הביטחון ימשיכו לפעול לשמירה על הביטחון במרחב ויפעלו לסיכול ניסיונות פיגוע וללכידת מחבלים".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו