באזיקים על הריצפה: חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק נעצר בהר הבית

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק נעצר הבוקר בהר הבית. בתיעוד מהמקום נראה גליק מפונה בכוח על ידי השוטרים, לטענת המשטרה, גליק הפר את ''כללי המקום". הוא סייר בהר הבית עם שני חברי קונגרס אמריקנים

יהודה גליק, חבר הכנסת לשעבר מטעם הליכוד, נעצר הבוקר (שלישי) בהר הבית, לאחר שעל פי גרסתו נטען כי הוא הולך "לאט מידי". גליק הגיע למתחם ההר עם שני חברי קונגרס אמריקנים והוא צפוי להשתחרר בקרוב. במשטרה טענו כי גליק "יצר פרובוקציות", התנגד לעיכובו והשוטרים נאלצו לאזוק אותו בכוח.

ממשטרת ירושלים נמסר: "גליק יצר פרובוקוציות במהלך הביקור, עיכב במתכוון את הקבוצה שעימה הסתובב וסטה מהמסלול שהותווה לביקור. כאשר השוטרים ביקשו לעכב אותו – גליק התנגד והם נאלצו לעצור אותו בכוח ואף אזקו את ידיו באזיקים. הוא הועבר לחקירה וההערכה היא שבסיומה הוא ישוחרר בתנאים מגבילים".

תום ניסני, יו"ר תנועת "סטודנטים למען הר הבית", אמר: "מעצרו של חבר כנסת ישראלי לשעבר באזיקים ועוד מיד לאחר סיור עם חברי קונגרס אמריקנים ממחיש את החרפה הגדולה שלנו בהר הבית – ההר לא בידינו, זה זמן שמשטרת ישראל בחסות המשרד לביטחון הפנים של השר ארדן ממשיכים להצר את צעדיהם של העולים להר הבית היהודים. אנחנו לא ניתן למצב הזה להימשך ונמשיך להיאבק עד לקבלת זכויותינו בהר".

מעוצמה יהודית נמסר בתגובה: "אנו מוחים בתוקף על מעצרו של יהודה גליק הבוקר בהר הבית. כל מי שמכיר את גליק יודע שהוא נלחם על זכויות לגיטימיות ועל כן מדובר במעצר שווא וחלק מההתנכלות של המשטרה ליהודים שעולים להר, אנו קוראים למשטרה לשחרר את גליק במיידי ולשנות את החוקים שמפלים לרעה את היהודים שעולים להר".

במטה ארגוני המקדש דורשים לשנות את הכללים המגבילים בהר הבית שהביאו שם הבוקר למעצרו של גליק: "לא יתכן שבמקום הקדוש ביותר לעם ישראל, הפורעים מאושרים להלך חופשי והמתפללים היהודים מודחקים לקבוצות מאובטחות ולמסלולי דחק, שגוררות מעצרים של חפים מפשע על שאינם עומדים בכללים הקשים והמגבילים. על הדרג המדיני לדאוג שהר הבית יאובטח כראוי כדי שיהודים יוכלו להלך שם חופשי, או לחלק את שעות הכניסה למקום אם אין מענה אבטחתי".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
11 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

טוב מאוד, עוכר התורה וקדושיה. מי מתיר לו לעלות, לחצוף הזה, שמחלל קודשי ישראל ועובר על כריתות דאורייתא?
מעולה שיעצרו אותו ואת כל העולים לשם.

נישט גיפערלעך , הוא בתקופת כהונתו בכנסת העדיף תמיד את הצד שנגד החרדים , לא נורא כמה מכות של מגבניקי"ם שמתרגלים מכות על חרדים.

ראשית צמיחת גאלותינו.
חחחחחחח
הר הבית בידי הערבים.
הטעות של משה דיין כואבת עד היום.

הצעת חוק: מאסר בפועל לכל העולה להר הבית במקביל שתחול גם על ערבים

להיכן נעלם הנועם של גליק

לדעתי השוטרים שעצרו אותו הם ערבים ולא יהודים
כך זה נשמע …
בכל אופן הם שוטרים טובים שמופקדים על פי החוק
אולם יש מראית עיין של מוסלמי שעוצר יהודי לעלות למקום המקדש

כל המתגרים באומות-
זה בדיוק מה שמגיע להם –
מכות רצח

היה עדיף כבר שהיה מת בכרת!!!

שיבין מה הפורעים עושים לחרדים

הכל עונש על זה שהוא נלחם במעשנים

ככה יעשה לאיש אשר לא שומע לדיברי חכמים והתרה שיוריד את הכיפה שילך למעצר בית כל החיים ככה הוא יבין מה רוצים ממנו בשמים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו