צילום: דובר צה"ל

גנץ למגיב לאומים של הנהגת חמאס: "תהיו הראשונים לשלם על כל תוקפנות"

שר הביטחון במסר לראשי חמאס: "המחיר על כל ניסיון פגיעה באזרחי ישראל יהיה כואב ועוצמתי". עוד הוסיף: "גם בעצם הימים האלה חורשים אויבינו מזימות, את כל אלה, האיראנים ואחרים, אנו מזהירים – נקדים ונפגע בכם, קרוב או רחוק מגבולותינו"

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ הגיב הערב (חמישי) לאיומים מוקדם יותר של ארגון הטרור חמאס ואמר כי "לראשי החמאס שמרהיבים דיבור, אני מציע לזכור שהם יהיו הראשונים לשלם על כל תוקפנות. צה"ל הוא הצבא החזק באזור, והמחיר על כל ניסיון פגיעה באזרחי ישראל יהיה כואב ועוצמתי".

"לא נאפשר לאיים על גבולות ישראל, ונדאג שלאיראן לעולם לא יהיה נשק גרעיני, שיפר את היציבות במזרח התיכון ובעולם כולו", הוסיף גנץ בנאומו בטקס סיום קורס טיס ואמר כי "גם בעצם הימים האלה, חורשים אויבינו מזימות. מחפשים סימני חולשה, עושים כל שביכולתם כדי להתעצם על מנת לפגוע בנו. את כל אלה, האיראנים ואחרים, אנו מזהירים – נקדים ונפגע בכם, קרוב או רחוק מגבולותינו. בים, ביבשה, במרחב הקיברנטי ומהאוויר".

שר הביטחון התייחס לתוכנית הרב שנתית של הרמטכ"ל ואמר כי "המציאות המשתנה הזו בזירות הקרב מחייבת אותנו להתאים את עצמנו אליה, באמצעות תוכנית רב שנתית שתגדיל את העוצמה, את הדיוק ואת יכולת הפעולה של צה"ל. תוכנית שתאפשר לכל הזרועות לעבוד כאגרוף, ותאפשר לאגרוף להכות באויבינו בכל הזדמנות, מול כל צורך. הרמטכ"ל ואני דנו עשרות שעות בצרכים המשתנים של צה"ל. נפעל לקדם תוכנית כזו, שתאפשר לצה"ל עליונות בכל זירה – קרובה, ובמיוחד רחוקה. בכל טווח, בכל מקום, בכל שיטה ובכל זמן".

ראש הממשלה החליפי רמז גם לעימות על התקציב: "האתגר התקציבי מונח אף הוא לפתחה של מערכת הביטחון שהיא בשר מבשרה של החברה הישראלית – אנחנו נתייחס לאתגר הזה בצורה מקצועית, ממלכתית ויצירתית. נגייס את המשאבים והיכולות של צה"ל ומערכת הביטחון, לסייע לצמיחה במשק ובמשימה הלאומית ליישוב הארץ. נעשה זאת תוך הענקת ההוקרה המגיעה למשרתי הקבע וחיילי צה"ל המסתכנים ומקדישים את חייהם לביטחון ישראל, מתוך תחושת שליחות עמוקה. זו המחויבות שלי, והמחויבות של החברה הישראלית כלפי מגיניה".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו