דובר צה"ל

הרמטכ"ל סיים את ביקורו בארה"ב: בחנו מניעת יכולת גרעינית מאיראן

"הביקור עמד במטרותיו, בראש ובראשונה בחינת הדרכים והאפשרויות למניעת יכולות צבאיות גרעיניות מאיראן וכן הרחבת שיתוף הפעולה המבצעי בין צה"ל וצבא ארה"ב", אמר הרמטכ"ל שסיים את ביקורו הראשון בתפקיד בארה"ב

דובר צה"ל מעדכן הצהריים (שישי) כי ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, השלים אתמול את ביקורו בארצות הברית. הרמטכ"ל חתם את נסיעתו בסיור באקדמיה הצבאית של ארצות הברית, "West Point".

במהלך הביקור באקדמיה התקבל הרמטכ"ל על ידי משמר כבוד בראשות מפקד המגמה הצבאית, הגנרל מארק קוואנדר. הרמטכ"ל שמע סקירה על היסטוריית האקדמיה ותכנית ההכשרה של בית הספר לקצינים ושוחח עם הצוערים וסגל המפקדים. מטרת הביקור הינה למידה וחלוקת ידע אודות הכשרת הקצונה, בדגש על ההכשרות לקציני היבשה ותורות לחימה הנוגעות לתמרון היבשתי.

בהמשך היום ביקר הרמטכ"ל בבית העלמין הצבאי ב-"West Point" בקברו של דוד דניאל מרכוס (מיקי סטון) ז"ל שהינו בוגר האקדמיה והאלוף הראשון בצה"ל. מרכוס ז"ל הגיע לארץ במלחמת העצמאות בכדי לסייע, ללמד ולהכשיר את קציני צה״ל בראשית דרכו. הוא נהרג בתקופת מלחמת העצמאות ונקבר בבית העלמין בבסיס.

במקום התקיים טקס אליו הוזמנו בני משפחתו של מרכוס ז"ל המתגוררים בארה״ב. הרמטכ"ל הניח על קברו של מרכוס ז"ל זר פרחים ואבן שהובאה מישראל, מאותו האזור בו מצא את מותו באבו גוש.

בתום סיורו באקדמיה הצבאית המריא הרמטכ"ל חזרה לישראל.

הרמטכ"ל עם סיום הביקור: "הביקור עמד במטרותיו, בראש ובראשונה בחינת הדרכים והאפשרויות למניעת יכולות צבאיות גרעיניות מאיראן וכן הרחבת שיתוף הפעולה המבצעי בין צה"ל וצבא ארה"ב".

"הביקור הוכיח פעם נוספת כי הקשר ההדוק ושיתוף הפעולה של מדינת ישראל וצה"ל עם ארה"ב בתחום הביטחוני הוא עמוד תווך בשמירה על היציבות והביטחון במזרח התיכון", הוסיף כוכבי.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו