נעצר חשוד בהפצת חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני ש"ח

בחקירתו טען כי לא הוא זה שפעל בתיק בכל מה שקשור לחשבוניות הפיקטיביות אלא גיסו. בעקבות כך זומן הגיס לחקירה שלאחריה שוחרר בערבות בבית משפט השלום בראשון לציון

בית המשפט השלום בראשון לציון הורה על מעצרו ושחרורו בערבות של חשוד בהפצה ובקיזוז חשבוניות פיקטיביות בהיקף של מיליוני ₪. את החקירה בתיק ביצעו אנשי יחידת החקירות מכס ומע"מ ת"א והמרכז.

החשוד, עאדל אמסיס, תושב רמלה, נרשם כעוסק פטור במע"מ (מחזור עסקאות של עד כ- 100,000) בשנים 2015-2017. בחודש מאי 2017 השתנה הסטטוס במע"מ לעוסק מורשה בתחום של לימוד מוזיקה, גרפיקה ושיפוצים. מאז תחילת רישומו כעוסק מורשה, קפצו המחזורים בעסק בצורה דרמטית, מ- 70,000 ₪ הכנסות בשנת 2016 ל-2,700,000 ₪ בשנת 2017 (זאת על אף העובדה שעד מאי בשנה זו נחשב כעוסק פטור). על פי החשד, לאמסיס קיימים בתיק העוסק המורשה שלו 9 ספקים החשודים כפיקטיביים, חלקם הגישו תלונות על זיוף חשבוניות וכנגד חלקם מתנהל הליך של סגירת התיק במע"מ.

מממצאי החקירה עולה כי על פי החשד, העבירות בוצעו בין השנים 2017-2018 ובתקופה זו דיווח אמסיס על הכנסות של כ- 3,500,000 ₪, כשמנגד, דיווח על תשומות בסכום דומה, מה שמגביר את החשד שמדובר בעוסק שכל עיסוקו הינו הפצה וקיזוז של חשבוניות פיקטיביות, בין אם לצורך מתן כיסוי להעסקת עובדים ב"שחור" ובין אם לצרכים אחרים. כאמור, סכום העבירות עומד בשלב זה על כ- 7,000,000. בשבוע שעבר נערך חיפוש בביתו של החשוד, ובמקביל נתפסו ספרי חשבונות וחומר נוסף.

בחקירתו טען אמסיס כי לא הוא זה שפעל בתיק בכל מה שקשור לחשבוניות הפיקטיביות אלא גיסו, פאדי חאג' יחיא מטייבה. בעקבות כך זומן הגיס לחקירה שלאחריה שוחרר בערבות בבית משפט השלום בראשון לציון.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו