ברק על הפיגוע בצרפת: "אני בטוח שהאחראים יבואו על עונשם"

שר הביטחון אהוד ברק, התייחס היום (ב') לפיגוע בצרפת בו נהרגו 4 אנשים ובהם 3 ילדים. ברק: "אירוע חמור ביותר" • ברק התייחס גם למצב בסוריה: "התמוטטות המשטר בוא תבוא"

שר הביטחון אהוד ברק התייחס היום (ב') בפתח ישיבת סיעת העצמאות בכנסת לפיגוע הרצחני בצרפת וכן לטבח בסוריה.

קרא עוד:

[postim]

"רוח המורשת נפגעה בצורה רצחנית"

בעניין הפיגוע בצרפו אמר ברק כי זהו "אירוע חמור ביותר, פגיעה קשה, ככל הנראה 4 הרוגים, ביניהם שלושה בני אותה משפחה אב ושני ילדים. פגיעה בביה"ס יהודי. רוח המורשת והתרבות נפגעה בצורה אלימה, בוטה, רצחנית, בלתי מתקבלת על הדעת".

שר הביטחון הוסיף כי "לא ברור עדיין אם מדובר בפיגוע טרור, בפעולה של פושעים או שנאה, בצרפת. גם הנשיא, גם הרב של הקהילה וגם גורמי אכיפת החוק בצרפת נכנסו לפעולה, אני סמוך ובטוח שהמוקד ומקור הפיגוע הרצחני הזה יימצא והאחראים לו יבואו על עונשם".

"מקווה שהאירועים בסוריה יביאו לידי התערבות העולם"

בהתייחסו לטבח בסוריה אמר ברק: "מזה שנה מתחולל שם מאבק שהולך וגולש לרצחנות, גם פה אנחנו רואים בחודשים האחרונים ובדגש על הימים האחרונים טבח באזרחי סוריה ע"י השלטון שלהם. הבוקר הדברים התעצמו בהתנגשויות ישירות בין מורדים לבין השלטונות בתוך דמשק עצמה ובסביבה המיידית שלה, זה עוד סימן מאיץ בדרך להתמוטטותו של המשטר שבסופו של דבר בוא תבוא".

ברק הביע את אכזבתו מאי-ההתערבות של המערב בנעשה בסוריה: "הטבח הזה בסוריה הוא נושא שהיה צריך לעורר התנגדות חזקה ומעשית יותר בעולם".

ברק אף הוסיך כי הוא מקווה שהעולם יתערב: "זה דפוס פעולה שראוי להוקעה מעל כל במה עולמית בפורומים העולמיים המובילים ולמעשה יש צורך מיידי לבלום את הדברים, גם ע"י הקהילה הבינלאומית וגם ע"י הקהילה הערבית. אני מקווה שהאירועים של הימים האחרונים אכן יביאו לכך" סיים ברק.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו