מקלב: "המסגרת הרגולטורית במערך המעונות רקוב ובירוקרטי"

ח"כ הרב אורי מקלב בדיון על המעונות "מערך המעונות הינו חיובי אך המסגרת הרגולטורית של משרד הכלכלה רקוב ובירוקרטי" בהמשך הדיון דרש לקיים שימוע פרלמנטרי בהתנהלות הרוחבית של אגף מעונות היום שבו יופיע מנכ"ל המשרד דיון אחר דיון, ובדיונים אלו נדרוש תשובות מדוקדקות על מנת לשנות את המצב בשטח

ועדת הרווחה של הכנסת קיימה היום דיון פגרה בנושא "החשש לקריסת ענף מעונות היום לגיל הרך" בדיון אמר ח"כ הרב אורי מקלב "כשעם ישראל עסוק בימים אלו בהכנות לליל הסדר, אנו עוסקים בדיון זה בביעור חמץ שעבר עליו הרבה פסחים ולא טופל כפי שהיה מתבקש.

לאורך שנים נושא הכשל של מערך מעונות היום נדון בכל ועדות הכנסת דיון אחר דיון, על מנת לייעל ולשפר את הכשל המערכתי שבמערך הקיים אך לצערנו המצב נותר כשהיה, סחבת מתמשכת אשר מעיקה באופן מהותי על ציבור ההורים הן בקביעת הדרגות והן בבירוקרטיה שנוספת בכל שנה מחדש, חוסרים משמעותיים בבינוי של מעונות חדשים. מעבר לזאת ישנו קושי מהותי שמערים אגף מעונות היום מול מפעילי המעונות ללא תכלית בדרישות דרקוניות אשר פעמים סותרות אחת את חברתה. חשוב להדגיש כי תוכן המעונות הינו חיובי ביתר אך המסגרת הרגולטורית רקובה.

בהמשך הדיון הוסיף ח"כ הרב מקלב "ישנו כישלון בסיסי בתכלית של הקמת מערך מעונות היום במשרד הכלכלה. מעונות היום היו אמורים לתת אפשרות ועזרה במענה אפקטיבי לאימהות עובדות על מנת שיוכלו לצאת לעבודה בשקט ובבטחה, אך המצב הנתון שבו האגף מקדש את הבירוקרטיה מול ההורים פעם אחר פעם, מחדד שלא עזרה לנשים עובדות בראש מעייניהם אלא בהתעמרות חוזרת ונשנית על מנת לשמר את תקציב האגף.

משרד הכלכלה אינו עומד מול גופים מסחריים גדולים כנדרש מתפקידו אך דווקא מול האוכלוסיות החלשות אשר נזקקות לשירותם של מעונות היום, שם הוא מפעיל את כובד משקלו בבירוקרטיה דורסנית".

בסיום דבריו פנה ח"כ מקלב ליו"ר הועדה בדרישה "לקיים שימוע פרלמנטרי בהתנהלות הרוחבית של אגף מעונות היום שבו יופיע מנכ"ל המשרד דיון אחר דיון, ובדיונים אלו נדרוש תשובות מדוקדקות על מנת לשנות את המצב בשטח".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו