יום חמישי לחיפושים בכנרת: ״יחידת צוללנים של חיל הים מצטרפת למאמצים״

החיפושים אחרי נחמן איטח, איתמר אוחנה ולירן כראדי, נכנסים ליומם החמישי ובני משפחותיהם מצפים לגרוע מכל. ״השלמנו כבר עם מה שקרה, רק תעזרו לנו להוציא את הילדים כמה שיותר מהר, מי שיכול להתנדב שיבוא״, הם אומרים • המפכ"ל אלשיך הצטרף הבוקר גם הוא לצוותי החיפוש

החיפושים אחרי שלושת הנערים הנעדרים בכנרת – נחמן איתך, איתמר אוחנה ולירן כראדי – נכנסים הבוקר (ראשון, ערב שביעי של פסח) ליומם החמישי.

מאות אנשי מקצוע ומתנדבים ממשיכים כל העת בחיפושים, כשבני המשפחות של הנעדרים נמצאים בסמוך ומצפים לכל מידע או רמז. מפכ"ל המשטרה רנ"צ רוני אלשיך ביקש להצטרף אף הוא הבוקר לצוותי החיפוש. אלשיך סייר במוקדי החיפושים בכינרת וקיבל תדרוך נרחב מקציני המחוז הצפוני.

בני המשפחות לא משלים את עצמן באשר למצב יקיריהם, והם רק מבקשים להביא לסיום הסאגה באופן המהיר ביותר. ״אנחנו משלימים עם מה שקרה, רק רוצים למצוא אותם כבר״, הם אמרו במסיבת עיתונאים שקיימו במוצאי שבת.

לדבריהם, "מי שיוכל לבוא ולהתנדב במה שהוא יכול – שיבוא בבקשה, תעזרו לנו להוציא את הילדים. כבר התחלנו להשלים עם מה שיש".
הם גם פנו לשרי הממשלה ולראש הממשלה שיקצו יותר כוחות לצורך המשימה.

הבוקר דווח כי שר הביטחון אביגדור ליברמן נענה לפנייתו של שר הפנים ארה דרעי והורה על שיגור ספינת חיפוש של חיל הים וכן על שיגור יחידת עילית של צוללנים, שיגבירו ויעצימו את מאמצי החיפוש.

מהמשטרה נמסר כי עיקר מאמצי החיפוש מתמקדים ומרוכזים ברצועת החוף המזרחית של הכנרת סמוך לאזורים בהם נראו הנעדרים לאחרונה על פי עדי ראייה.

מוקדם יותר דיווחנו כי לאורך שעות הלילה בוצעו סריקות על ידי שוטרי שיטור ימי במימי הכנרת, ניידות משטרה ומתנדבים שערכו סריקות על ציר החוף בניסיונות איתור שלושת הנעדרים.

הבוקר, כאמור, התחדשו החיפושים אחר הנעדרים בכוחות משטרה מתוגברים ומתנדבים הפועלים בים ברצועת החוף ובאויר.

כוחות משטרה ומתנדבים אשר מרכזים את מאמצי החיפוש בים, ביבשה ובאויר באיתור הנעדרים כוללים: שוטרי שיטור ימי, פרשים, סיירים, לוחמי מג"ב, מסוק משטרה, מתנדבי משטרה מיחידת הצוללים,יחידת צוללים של כב"ה וזק"א, סירות אזרחיות ומטוסי אולטרא לייט.

בוידאו: צוללני המשטרה בכנרת

בוידאו, אביו של איתמר אוחנה,

צילומים: דוברות 'איחוד הצלה' טבריה, דוברות זק"א ודוברות המשטרה
WhatsApp Image 2017-04-14 at 11.12.12 (1)

WhatsApp Image 2017-04-14 at 11.12.20

WhatsApp Image 2017-04-14 at 11.12.23

WhatsApp Image 2017-04-14 at 11.12.32

WhatsApp Image 2017-04-14 at 11.13.48

WhatsApp Image 2017-04-14 at 11.13.59

WhatsApp Image 2017-04-14 at 11.14.07

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הכינרת כל כך קטנה, למה להתמקד רק שמה????
למה לא לחפש בסביבה??
לא קולט אותם.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו