נסראללה: "ישראל אחראית לחיסול קונטאר; קחו בחשבון שנגיב על כך"

בנאום שנשא ממקום מחבואו, הצהיר מזכ"ל חיזבאללה כי "בכל פעם שהתנקשו במפקדים בכירים, הדורות הצעירים קיבלו השראה להמשיך במאבק" • בתוך כך פורסם כי קונטאר, שידע כי הוא חי על זמן שאול, ביקש מעמיתיו שלא להגיב בפזיזות על חיסולו

המזכיר הכללי של תנועת חיזבאללה, השיח' חסן נסראללה, הגיב הערב לראשונה על מותו של בכיר הארגון סמיר קונטאר, שחוסל שלשום בלילה בירי טילים מונחים לעבר המבנה בו שהה, בפאתי דמשק.

בנאום מיוחד שנשא ממקום מחבואו ושודר ברשת 'אל-מנאר' של הארגון, אמר נסראללה כי אין לו כלל ספק בכך ש"האויב הציוני" הוא זה שחיסל את קונטאר ודחה את הדיווחים בתקשורת הערבית, בהם נטען שמורדים סורים ביצעו את הפעולה. "המטוסים של ישראל ירו טילים מדויקים על דירה בה שהה", אמר.

"קונטאר היה אחד משלנו", הצהיר הארכי-טרוריסט השיעי והבטיח כי ארגונו לא יעבור בשתיקה על החיסול. "זכותה של ההתנגדות להגיב בכל מקום ובכל זמן. אני מבהיר: אנו נבצע את פעולת התגובה ועל כולם לקחת זאת בחשבון".

קרא עוד:
[postim]

נסראללה הבטיח כי החיסול רק יגביר את המוטיבציה בקרב הצעירים השיעים לפגוע בישראל: "אם ישראל חושבת שבהתנקשות בקונטאר היא תחסל את ההתנגדות, היא טועה בגדול. בכל פעם שהתנקשו במפקדים בכירים, הדורות הצעירים קיבלו השראה להמשיך במאבק".

היום אחר הצהריים נערכה בלבנון הלווייתו של קונטאר, בהשתתפות אלפי בני אדם. בתוך כך פורסם כי בצוואתו חזה את חיסולו האפשרי והזהיר מפני פעולת תגובה שאינה מחושבת. "הנקמה חייבת להיות חכמה ואסור להיגרר למערכה שלא תהיה בשליטתנו, כתב קונטאר והוסיף, "ההתנגדות היא זו שתקבע את מועד הנקמה ואת מקומה".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו