באדיבות המצלם

זקן חברי המועצת הורה לקיים את שבת הגיבוש למרות גזירות הממשלה • צפו

ראש ישיבה מבני ברק נכנס למעונו של מרן הגר"ש בעדני בכדי לברר האם לקיים את שבת הגיבוש כבכל שנה למרות מצבם הכלכלי של ההורים בעקבות גזירות הממשלה או לבטל את השבת. זקן המועצת הכריע שהישיבה תנסה לממן ולא לוותר


ראש הישיבה לצעירים אור אברהם בבני ברק, הגאון הרב לוי פנחסי שליט"א נכנס למעונו של מרן הגאון רבי שמעון בעדני שליט"א וזאת בכדי להתברך עם התרחבותה של הישיבה באגף חדש ומפואר לרווחתם של הבחורים.

במהלך הביקור שטח ראש הישיבה בפני זקן חברי מועצת חכמי התורה את מצב ההורים עקב הקיצוצים שנעשים ע"י הממשלה, בשיחתו הוא הקשה האם למרות הקיצוצים לערוך את שבת הגיבוש שנהגו לעשות בישיבה, ע"מ לאוורר את בני הישיבה בהמשך זמן חורף, בבחינת וקווי ה' יחליפו כח, "בדרך כלל הורים משתתפים בעלות גם, אך עקב המצב קשה להם, אז כיצד ראוי לנהוג".

הגר"ש בעדני בדבריו הציע האם שייך שהישיבה תיקח את העלות של השבת בשונה משנים קודמות, "אם יש אפשרות שהישיבה תיקח על עצמה בכדי לסייע להורים בעת הזו, כדאי מאד לעשות את השבת ולא לבטלה, בזמנים אלו כאשר קמים משנאי התורה ונלחמים בכל דבר שבקדושה ובעיקר בבני התורה, זה הזמן לחזק אותם ולעמוד לימינם על מנת לרומם את רוחם בעבודת השי"ת ולהשתדל שלא ירגישו שום מחסור". אמר הגר"ש בעדני.

כמו"כ התייעץ הגר"ל פנחסי עם מרן הגר"ש בעדני, עקב טענתם של הורים שהישיבה תהווה רק למשפחות בני תורה מובהקים, ופעמים מגיעים בחורים מחוץ לבני ברק אשר חזותם ושקידתם בלימוד מעידה עליהם, אבל אינם ממשפחות חניכי הישיבות, האם עדיף להימנע מלקבלם.

מרן הגר"ש בעדני השיב "ח"ו, אם הם בני עלייה ולא מזיקים כלל לבני הישיבה אלא להיפך שקועים בלימודם, אין שום סיבה לא לקבלם, צריכים להתגאות בכך, אלה יש להם יותר ניסיונות ובכל זאת בחרו לשקוע בתורה ויראת שמיים" אמר הגר"ש ובירך את ראש הישיבה בהמשך הרבצת התורה.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture