צילום: פלאש 90

סער חוגג: "התוצאה בפריימריז – ההישג הפוליטי הכי גדול שלי"

התגובות לפריימריז בליכוד: גדעון סער מתקשה להסתיר את השמחה לאחר שהצליח להתברג בשלישיה הראשונה חרף ניסיון החיסול של נתניהו, חוטובלי חוגגת ולוין מנסה להשכיח את המתיחות בצמרת • בצד המפסיד: מתחילים לעכל את התוצאות

תוצאות הבחירות הפנימיות בליכוד ייקבעו באופן סופי בזמן הקרוב, אולם המגמות ברורות כאשר השינויים היחידים הצפויים אינם משמעותיים ביחס להרכב הרשימה לכנסת, אלא רק ברמת סדר המקומות.

בהתאם לכך, רוב המועמדים מעדיפים להמתין לתוצאות הסופיות ואז להגיב, אך חלקם כבר משחררים תגובות לכלי התקשורת.

גדעון סער, שהצליח להשתחל לחמישיה הראשונה – בסבירות גבוהה למקום השלישי – חרף "ניסיון החיסול" שביצע בו נתניהו מסר: "בתום מערכת בחירות קשה ומאתגרת אני מבקש להודות לחברי הליכוד על שנתנו בי אמון מחודש ואחרי ארבע שנים של פסק זמן מהחיים הציבוריים – בחרו בי מחדש להנהגת הליכוד. אני מודה להם על תמיכתם ואהבתם ועל כך ששמרו לי אמונים כפי שאני שמרתי אמונים לליכוד גם בימים הקשים ביותר".

לדבריו, "אני רואה בתוצאה כהישג הפוליטי הגדול ביותר שלי – לאין שיעור אף יותר מהפעמיים בהן נבחרתי בפריימריז במקום הראשון בעבר. הליכוד הוכיח את עוצמתו הדמוקרטית וחברי הליכוד הוכיחו את תבונתם ואחריותם התנועתית והלאומית בבחרם נבחרת מצויינת, ממלכתית ועשירה בנסיון ובכשרונות. זוהי נבחרת שראויה להוביל את מדינת ישראל בשנים הבאות. מרגע זה כולנו נשלב ידיים ביחד ונפעל למען נצחון הליכוד בבחירות הכלליות ב-9 באפריל".

ח"כ יהודה גליק, שמצא עצמו מחוץ למקום ריאלי, העדיף להפסיד בכבוד ואמר: "זה היה מאבק מאוד לא פשוט". בסוף נבחרו ברשימה אלה שהיו שרים ויושבי ראש ועדות. הציבור תגמל אנשים על בסיס העשייה". בראיון ל'כאן' הוא הוסיף: "נבחרה רשימה מכובדת, ממלכתית וראויה שמציגה משהו אחר בפוליטיקה הישראלית. מתפקדי הליכוד הם גוף חכם, ובחרו רשימה ממלכתית שתרוץ בבחירות הקרובות מול גנץ ולפיד, בשעה שמציגים את הליכוד כלא ממלכתי. זה כבוד למפלגה".

"הכנסת הייתה הפתעה עבורי, כי בפעם הקודמת לא חשבתי שאני במקום ריאלי ברשימה. התרגשתי מהתמיכה שקיבלתי – מארגוני בריאות, מהורים גרושים, מאנשים עם מוגבלויות. אמשיך לעסוק בדברים שטובים למען הציבור. אם הציבור חשב שיש טובים ממני, אני מקבל את זה", סיכם גליק.

ח"כ ענת ברקו שצפויה אף היא לא להיבחר לכנסת הבאה, אמרה: "עשיתי קדנציה של ארבע שנים שבהן קיבלתי את אמונו של ראש הממשלה. כנראה יש פער בין הפוליטיקה הפנימית לעשייה".

בצד המנצח, שר התיירות יריב לוין שהגיע קרוב לחמישיה הראשונה, אמר בראיון לרשת ב: "הדבר הכי חשוב בפוליטיקה זה סבלנות, לא תמיד יש את זה לאנשים. צריך לחכות באורך רוח". על הקרב בין נתניהו לסער אמר לוין: "בסוף צריך למצוא דרך שהם יעבדו ביחד. צריך שתקום ממשלה בראשות בנימין נתניהו"..

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי, שהגיעה קרוב לעשיריה הראשונה אמרה בראיון ל'רדיו ללא הפסקה': "אני מודה למתפקדים. כל מי שבחר בי אמר כן לאידיאולוגיה וכן לערכיות. תודה לצוות שלי שלא ישן ולהתגייסות של כולם. הייתי בקשר מאוד עמוק עם הסניפים והשטח. בקדנציה הקודמת לא יכולתי לעשות זאת כי התחתנתי וילדתי ילדים. זו הייתה קדנציה קצרה. בקדנציה הזו הקפדנו לשמור על קשר עם האנשים, מעבר להישגים במשרד החוץ היה כאן שילוב אמיתי בין הערכה אישית לעבודה פוליטית. שוב תודה לכולם".

על גדעון סער: "אני חושבת שמגיע לו, הוא היה שר מצוין. החמישייה הראשונה הם אנשים מצוינים".

על דחיקתו של אורן חזן מהרשימה: "אורן היה יותר גימיק מעשייה ואני שמחה שהתנועה שלנו מתרשמת מעשייה ולא מגימיקים".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו