צילומים: עדי ישראל, יוהנתן זינדל - פלאש 90

בניסיון להרגיע את ההתנגדות: נתניהו נפגש עם ראשי הבית היהודי

מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך, המועמדת יפעת ארליך ח"כ מוטי יוגב וח"כ ניסן סלומינסקי מתנגדים להסכם האיחוד עם עוצמה יהודית. נתניהו נפגש כעת עם הרב רפי פרץ, ח"כ מוטי יוגב וח"כ ניסן סלמינסקי. סמוטריץ: מקווה שגם אלי ישי יצטרף לרשימה

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בשעה זו עם ראשי מפלגת הבית היהודי הרב רפי פרץ, ח"כ מוטי יוגב וח"כ ניסן סלומינסקי, בניסיון לשכנע אותם להסכים ל"בלוק טכני" עם מפלגת עוצמה יהודית ולהוריד את ההתנגדויות בתוך המפלגה.

מרכז מפלגת הבית היהודי יתכנס הערב בפתח תקווה על מנת להצביע על ההסכם לריצה משותפת עם "עוצמה יהודית". מנכ"ל הבית היהודי ניר אורבך, המועמדת יפעת ארליך ח"כ מוטי יוגב וח"כ ניסן סלומינסקי מתנגדים להסכם שאושר על ידי היו"ר, הרב רפי פרץ והם מפעילים לחץ על חברי מרכז הבית היהודי לא לאשר את הצעת האיחוד עם הכהניסטים.

מנכ"ל המפלגה ניר אורבך אמר בשיחות סגורות הבוקר כי הוא "מתנגד אידיאולוגית לכל חבירה עם עוצמה יהודית והבעתי את דעתי על כך. זו מחיקת הזהות הבסיסית של הבית היהודי". אורבך אמר גם כי "חודש וחצי אני נלחם כדי להציל את הבית. אני בטוח ב-100% שגם בלי החבירה לעוצמה יהודית הבית היהודי יחד עם האיחוד הלאומי עוברים את אחוז החסימה וזה עוד לפני הקמת מטה מסודר ועלייה עם קמפיין עם מסרים ממוקדים וברורים".

 

יש איחוד בימין: עוצמה יהודית תקבל את מקומות 5 ו-8

 

המועמדת יפעת ארליך אמרה בראיון לגלי צה"ל כי "צריך להסתכל על כל המפה הגדולה. הבית היהודי בונה את הזהות שלו מחדש אחרי המכה הקשה שהוא קיבל. יש כמה שחקנים בזירה – בנט ושקד שרוצים שנהיה כמה שיותר קיצוניים כדי שהם יוכלו לומר שהם הקימו ימין חדש, אמורפי שכזה, חסר זהות שכזה. בראיון לכאן הוסיפה: "רוב הבית היהודי מתנגד לאיחוד. מרכז המפלגה לא יאשר את המהלך".

ח"כ בצלאל סמוטריץ', יו"ר האיחוד הלאומי, אמר מוקדם יותר בראיון לכאן: "מדובר בבלוק טכני עם עוצמה יהודית שכל עניינו זה לוודא שלא זורקים קולות לפח. יום אחרי הבחירות אנחנו נפרדים. הבית היהודי יתנהל כסיעה אחת ועוצמה יהודית כסיעה אחרת. אנו לא מתחברים אתם למפלגה אחת אלא רצים ברשימה משותפת עם אותו פתק. יהיו קמפיינים נפרדים, אנחנו לא אנשי כהנא". הוא הוסיף כי הוא מקווה שגם השר לשעבר אלי ישי יצטרף לרשימה.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו