צילום: פלאש 90

המו"מ בין יש עתיד לחוסן לישראל: "גנץ לא פוסל רוטציה עם לפיד"

התקדמות "מתונה" בשיחות בין יש עתיד לחוסן לישראל. בכיר ב'חוסן לישראל': גנץ לא פוסל אפשרות לרוטציה בראשות הממשלה עם לפיד. יאיר לפיד ובני גנץ ייפגשו היום. במקביל, מגעים עם אורלי לוי, גם אפשרות לאיחוד משולש נבדקה

יו"ר חוסן לישראל בני גנץ ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד ניהלו משא ומתן במהלך הלילה בנוגע לאפשרות לאיחוד בין שתי המפלגות. היום (רביעי) ייפגשו השניים, בצל הליך הגשת הרשימות בכנסת, שיחל היום ויימשך עד מחר בערב. מאוחר יותר מסרו גורמים המעורים במשא ומתן בין יש עתיד לחוסן לישראל: "משעות הלילה ועד עכשיו מתקיים משא ומתן רציף ורציני, ואף נרשמה התקדמות מתונה בשיחות". כך דווח ב'חדשות 13'.

ב'החדשות' צוטטו בכירים ב'חוסן לישראל' שאמרו כי גנץ לא פוסל אפשרות לרוטציה בראשות הממשלה עם לפיד. לדברי גורמים המעורים במגעים, לפיד הציע לגנץ להנהיג רוטציה בהובלה, אך גנץ עד כה סירב לוותר על ההנהגה ודורש שלפיד יחבור אליו כמספר 2.

על פי דיווח ב'וואלה', גורמים המעורים בפרטים סיפרו שבמגעים מעורב גם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ש"עדיין חזק בתמונה". אשכנזי התנה עד כה את כניסתו למערכת הפוליטית ביצירת חיבור משמעותי שיביא להחלפת השלטון והוא פועל לנסות לקרב בין גנץ ולפיד. במידה ויושג חיבור אשכנזי עשוי להצטרף לרשימה גם כן.

במקביל, בימים האחרונים אנשיו של גנץ ניהלו מגעים גם עם לוי אבקסיס ומפלגת גשר על חבירה. לפי ההערכה, אם ייסגר הסכם, אבקסיס תקבל את המקום ה-3 ברשימה ועוד 3-4 מקומות למועמדים אחרים עו"ד יפעת ביטון, מנכל משרד השיכון לשעבר חגי רזניק ועו"ד גלעד סממה.

עד כה ההערכה הייתה שחבירה של גנץ ללוי אבקסיס תסגור את הדלת על המגעים עם לפיד, בשל המגבלות החוקיות שהוטלו עליה שפרשה מישראל ביתנו ומנעות ממנה לרוץ ברשימה קיימת. עם זאת, ב'וואלה' דווח כי ישנה הצעה על השולחן שלפיו לוי לא תתמודד על מקום בכנסת, ותשובץ כשרה בכירה בממשלה מבלי לכהן כח"כית.

הפגישה בין השניים מגיעה לאחר שגנץ קרא ללפיד בנאומו אמש לשוב ולדון בחיבור. "מיד בסיום הכנס אתקשר לחברי יאיר לפיד, ואציע לו להיפגש עוד הערב, להניח כל שיקול אחר בצד וביחד להציב את ישראל לפני הכול", התחייב גנץ באירוע הצגת רשימת חוסן לישראל לכנסת.

"רבאק", הוסיף גנץ ואמר כי "על ויכוחים של סידור עבודה לא מחלישים הזדמנות לשינוי היסטורי. בואו נתעלה, נתאחד – וננצח". זמן קצר לאחר מכן לפיד הגיב לדברים, ואמר: "כפי שאמרתי אתמול על הבמה נהפוך כל אבן, נעשה הכל כדי לא להחמיץ הזדמנות היסטורית להחלפת השלטון".

לפיד בנאום שנשא לפני יומיים הכחיש שהמחלוקת היא על רוטציה: "האופציה נמצאת על השולחן. אני לא אוריד אותה עד הרגע האחרון. נהפוך כל אבן. בניגוד לכל מה שפורסם, אין בכלל דיון עם בני גנץ על מיקומים. ראשון, שני, רוטציה. על זה מדברים בסוף המשא ומתן. אחרי שסוגרים את הדברים החשובים".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

כנראה לפיד שכב בבוץ בעיתון המחנה
וישן שינה חטופה בגל"צ

יאיר לפיד עם כיפה??
טוב ללעוג לו !!

מה יאיר לפיד פתאום נהיה יהודי?
מתאים לו הכיפה הלבנה הסרוגה של תולדות אהרון עם הרעקל המפוספס הירושלמי.
ושילך קצת לטיש במאה שערים אצל הדוד שלו מתולדות אהרון. לא צריך להתבייש כולנו יהודים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו