צילום: פלאש 90

מסתמן: ההחלטות בתיקי נתניהו – עד סוף שבוע הבא

כצפוי, היועמ"ש מנדלבליט צפוי לפרסם את החלטותיו בתיקי נתניהו בשבוע הבא. היום ומחר יתקיימו דיוני סיכום בכל תיקי רה"מ, ובפרט בתיק 2000. פרקליטת מיסוי וכלכלה תתחיל לנסח את כתב האישום בימים הקרובים, כשפרקליט המדינה צפוי לפרסם חוו"ד

היועמ"ש אביחי מנדלבליט צפוי לפרסם את החלטותיו בתיקי נתניהו בשבוע הבא. כך על פי המתפרסם הערב בערוץ 13.

ההערכה שמנדלבליט יפרסם את החלטתו על כתב אישום בכפוף לשימוע נגד נתניהו עד סוף שבוע הבא, או תחילת השבוע שלאחריו. מנדלבליט צפוי לסיים מחר את הדיונים בתיקי נתניהו עם בכירי משרד המשפטים. פרקליטת מיסוי וכלכלה ליאת בן ארי צפויה להתחיל בכתיבת כתב החשדות בתחילת שבוע הבא.

לאחר מכן כתב החשדות יעבור הערות של פרקליט המדינה שי ניצן והערות של היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט עד לנוסח הסופי. במקביל לכתב החשדות תתפרסם חוות הדעת של פרקליט המדינה שי ניצן.

כזכור פורסם לפני כחודש כי הדיונים בתיק 4000 (בזק-וואלה), הסתיימו בלשכת היועץ המשפטי לממשלה, ולטענת גורם משפטי בכיר, "היועץ המשפטי אביחי מנדלבליט החליט להגיש כתב אישום בגין שוחד נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו".

בדיווח נטען כי "אנשים הבקיאים בהתקדמות הדיונים אומרים שנפלה החלטה. לדבריהם, מנדלבליט אימץ את המלצת פרקליטת מחוז תל אביב למיסוי וכלכלה, עורכת הדין ליאת בן ארי, וצפוי לזמן את נתניהו לשימוע כבר באמצע החודש הבא ולהודיע לו כי הוא שוקל להעמידו לדין בתיק 4000 באשמת שוחד".

פרקליטי ראש הממשלה מסרו בתגובה: "ערב פגישה בינינו ליועמ"ש אין מקום להדלפות שמטרתן לחבל בפגישה ולפגוע בזכותנו להישמע בצורה הוגנת. מגוחך שלא כסף ולא מעטפות, אלא קומץ כתבות לא-עוינותֹ נחשב לשוחד. לפי קריטריון זה יידעו שרים וחכים שהצביעו נגד ישראל היום בתמורה לסיקור אוהד, שהם צפויים להיות מואשמים גם. אבסורד שמערער את יסודות הדמוקרטיה".

 

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו