צילום: יעקב כהן

לקראת הגשת הרשימות: מועצת חכמי התורה קבעה את רשימת ש"ס

לאחר ישיבת מועצת חכמי התורה של ש"ס הערב לקראת הגשת הרשימות, נקבעה רשימת ש"ס לכנסת ה-21. במקום הראשון יו"ר המפלגה אריה דרעי. במקום השמיני ראש עיריית בית שמש היוצא משה אבוטבול ואחריו, אוריאל בוסו חבר מועצת עיריית פ"ת


צילום: JDN

פחות מ-24 שעות לפני סגירת הרשימות לכנסת ה-21, מועצת חכמי התורה של מפלגת ש"ס התכנסה הערב.

בישיבה השתתפו נשיא המועצת מרן חכם שלום כהן, הגאון רבי שמעון בעדני, הגאון רבי ראובן אלבז, הגאון רבי משה מאיה והגאון רבי דוד יוסף.

חברי המועצת דנו בנושאים הבוערים העומדים על סדר יומה של היהדות, כמו שמירת מעמדם של בני הישיבות ומניעת פגיעה בסטטוס קוו היהודי.

במהלך הכינוס החליטו חברי המועצת על הרכב הרשימה לכנסת ה-21. במקום הראשון יוצב יו"ר המפלגה אריה דרעי. במקום השני סגן שר האוצר איציק כהן, לאחר מכן משולם נהרי, ח"כ יעקב מרגי, ח"כ יואב בן צור, ח"כ מיכאל מלכיאלי, ח"כ ינון אזולאי, ראש עיריית בית שמש היוצא משה אבוטבול, חבר מועצת עיריית פתח תקווה אוריאל בוסו, שלמה דהאן, דוד סעדה, ומשה ארבל.

ח"כ יואב בן צור המכהן גם כמזכיר המועצת אמר עם סיום ישיבת המועצת – ״חברי המועצת הנחו את יו״ר ש״ס השר דרעי להמשיך להיאבק למען כבוד השבת. כמו״כ דרשו שבקווי היסוד ייאבקו למען הנושאים החברתיים. חברי המועצת הודו לכל חברי הכנסת שפעלו בקדנציה האחרונה וכן למשמר היוצא השר וקנין וח״כ דני סיידה״.

עוד הוסיף, ״מועצת חכמי התורה פונה בקריאה נרגשת להגר״מ מאזוז לבוא ולהצטרף לתנועת ש״ס והסמיכה את הגר״ד יוסף לבוא איתו בדברים כדי לקדם את המהלך״

היום בצהריים שלח חבר הכנסת דני סיידה מכתב למועצת חכמי התורה ובו הוא מבקש שלא לשבצו ברשימת ש"ס לכנסת הקרובה מאחר והדרישות מחבר כנסת כבדות עליו.

הערב אף דווח ב'כאן 11' כי סגני השרים איציק כהן ומשולם נהרי התחייבו להתפטר בעוד שנתיים מהתפקיד. ההתחייבות נעשתה כאמור בפני חברי מועצת החכמים. המהלך שלהם נעשה ככל הנראה בכדי שלא יוחלפו מהרשימה מה שאכן קרה.

כמו כן דווח כי עד לסיום ישיבת המועצת פעלו מטעמו של בית הרב מאזוז לאיחוד עם ש"ס. הרב צמח מזוז ישב בימים האחרונים לשיחות עם אנשי ש"ס – אך השיחות לא הבשילו לכדי אחדות.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מה שבטוח – בטוח

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו