ארכיון פלאש 90

9 שיגורים לעוטף עזה: רסיסי יירוט נפלו בבית ספר בשדרות

אזעקות נשמעו הלילה והבוקר במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, אשכול ובעיר שדרות. 3 רקטות יורטו, 5 נפלו בשטחים פתוחים ואחת מהם נפלה בתוך שטח הרצועה. הלימודים מתקיימים כסדרם ואין מגבלות או הנחיות מיוחדות לאוכלוסייה

(עדכון אחרון 8:30)

אזעקות נשמעו הלילה והבוקר במועצות האזוריות שער הנגב, שדות נגב, אשכול ובעיר שדרות. כל האזעקות הופעלו בעקבות זיהוי שיגורים לעבר ישראל – 9 במספר – 3 יורטו, 5 נפלו בשטחים פתוחים ואחת מהם נפלה בתוך שטח הרצועה. רסיסים מיירט של כיפת ברזל נמצאו בחצר בית ספר בשדרות. העירייה הבהירה כי לא נפלה רקטה בבית הספר וכי אין נפגעים.

פיקוד העורף הודיע כי בהמשך להערכות המצב שהתקיימו בצה"ל, אין מגבלות או הנחיות מיוחדות לאוכלוסייה בכל רחבי הארץ. בצל ההסלמה הודיעו הבוקר המועצות בעוטף עזה כי אין שינוי בהנחיות וכי הלימודים מתקיימים כרגיל. "הסעות התלמידים לבתי הספר ילוו על ידי הרבש"צים", לשון הודעת המועצות. גם בגוש דן נמשכת השגרה והלימודים יתקיימו כרגיל. אמש פתחה עיריית תל אביב את המקלטים הציבוריים, אך ביתר הרשויות נותרו המקלטים סגורים.

כזכור, שתי רקטות מסוג פג'ר נורו הערב (חמישי) לעבר גוש דן. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי שני שיגורים זוהו משטח רצועת עזה לשטח ישראל. מערכות ההתרעה והגילוי פעלו כנדרש, אולם לא בוצע יירוט של מערכות ההגנה האווירית. לא מוכר נזק או נפגעים באירוע, וכמו כן אין הנחיות מיוחדות לעורף.

הערים בהן נשמעו אזעקות: תל אביב, רמת גן, גבעתיים, בת ים, חולון, ראשון לציון, הוד השרון. ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, הורה לפתוח את המקלטים הציבוריים, ומעיריית תל אביב נמסר: "ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי, הנחה את העירייה לפתוח את כל המקלטים והחמ"ל העירוני וזאת נוכח היירוטים מעל גוש דן. יש לציין שנכון לעכשיו כל האירועים מתקיימים כסדרם. יש להשמע להנחיות פיקוד העורף. הודעות לציבור יעברו דרך אתר האינטרנט העירוני, דף הפייסבוק של העירייה ומוקד 106".

מעיריית בני ברק נמסר בהודעה מיוחדת לתושבים כי "הנהלת העירייה וגורמי החירום והביטחון עומדים בקשר עם פיקוד העורף נכון לעכשיו אין שינוי". עוד הוסיפו כי, "ניתן להתעדכן בחיוג ל-106 ובאמצעי התקשורת. נמשיך ונעדכן ככל שיהיה צורך". בעיריית בני ברק הדגישו כי, "כרגע אין הוראה על פתיחת מקלטים".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

גם בבני ברק היה אזעקה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו