קרדיט: דובר צה"ל בערבית

רגע לפני הפסקת האש: צה"ל חיסל מפקד בכיר של הג'יהאד האיסלאמי

דובר צה״ל בערבית: במהלך הלילה בשעות שקדמו להפסקת האש המדווחת, באחת התקיפות הלילה על בית בדיר אל-בלח נהרג רסמי אבו-מלחוס, מפקד יחידת הרקטות בחטיבת מרכז הרצועה של הג'יהאד האיסלאמי, יחד עם חמישה מבני משפחתו

דובר צה״ל בערבית מפרסם כי צה״ל חיסל הלילה (חמישי) את בכיר הגא״פ רסמי אבו מלחוס, מפקד יחידת הרקטות בחטיבת המרכז. במהלך הלילה בשעות שקדמו להפסקת האש המדווחת, צה"ל תקף במספר מוקדים ברצועת עזה – בתגובה לשיגורי הרקטות. באחת התקיפות הלילה על בית בדיר אל-בלח נהרג רסמי אבו-מלחוס, מפקד יחידת הרקטות בחטיבת מרכז הרצועה של הג'יהאד האיסלאמי, יחד עם חמישה מבני משפחתו.

אבו מלחוס נחשב לאחד ממפקדי הארגון במרכז הרצועה. כלי תקשורת בעזה הדגישו כי בחיסול נהרגו לפחות חמישה מבני משפחתו של אבו מלחוס כתוצאה מהפצצת הבית – וציינו כי הסיכול לא היה "ממוקד". משרד הבריאות הודיע על שישה הרוגים במהלך הלילה – כולם בני משפחת אבו מלחוס. ובשעות הבוקר דובר צה"ל בערבית אביחי אדרעי אישר את הדיווחים ופרסם את שמו ותמונתו של המחוסל.

הדיווחים הפלסטינים מתייחסים ככל הנראה לתקיפה שעליה הודיע דובר צה"ל מוקדם יותר. לפי צה"ל, נערכה שורת תקיפות נגד מטרות של ארגון הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה. עוד נמסר כי מטוסי קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו מספר יעדים, ביניהם חמ"ל המשמש את חטיבת "חאן יונס" של הארגון וכן מתחם צבאי של הג'יהאד בחאן יונס שבדרום הרצועה. כמו כן, כלי שיט של צה"ל תקף מתחם צבאי לאימונים של הכוח הימי של הג'יהאד האסלאמי, המשמש גם כמחסן אמצעי לחימה.

בצה"ל פירסמו הבוקר (חמישי) נתונים על 48 שעות ההסלמה שקיבלו את השם "חגורה שחורה", שהתחילו אחר חיסולו של בכיר מפקדי הג'יהאד האסלאמי בהאא' אבו אל-עטא. במהלך המבצע שוגרו לישראל 450 רקטות, 60% לשטחים פתוחים, כיפת ברזל יירטה 90% מהירי שכוון לאזורים מיושבים.

על פי צה"ל, 25 מחבלים חוסלו במהלך או רגעים קודם שיגור רקטות לעבר ישראל. על פי משרד הבריאות הפלסטיני, 34 נהרגו, חלקם נשים וילדים, עוד 100 פלסטינים נפצעו. בין המחוסלים, בכיר בג'יהאד האסלאמי רסמי אבו מלחוס, מפקד יחידת הרקטות בחטיבת המרכז, שחוסל הלילה יחד עם חמישה מבני משפחתו שנהרגו.

במהלך תקיפות צה"ל ברצועה הותקפו עשרות מטרות טרור מרכזיות של הג'יהאד האיסלאמי ובהן: מפעלים אתרי יצור אמל"ח, חמ"לים, מתחמים צבאים ואימונים, אתרי שיגור, מנהרות ותשתיות תת-קרקע, מחסני אמל"ח. עוד בוצע במהלך הלחימה: סיכום מחבלים, תקיפת כלים ואמל"ח בתווך הימי, פגיעה בפריטי תלול מסלול, פגיעה תשתיות מנהור ותת-קרקע, תקיפת תשתיות ארגוניות, תקיפת אתרי ייצור אמל"ח מקומיים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

כן ואבדו כל אויביך, ה'…
ה' ילחם לכם ואתם תחרישון…
תודה לבורא העולם ששומר עלינו מכל צרה וצוקה ומכל מן מחבל ומשחית ופגע רע… רק להודות לה'…

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו