רבני מכון "דורות" נפגשו עם רופאי היחידה באסותא ונמצאו פתרונות טכנולוגיים חדשניים

מכון 'דורות' ממשיך בתנופת ההתפתחות וההתרחבות בכל הריכוזים בפריפריה בכלל ובעיר אשדוד בפרט. במסגרת זו התבשרו השבוע תושבי העיר והסביבה על שיתוף פעולה חדש בין 'מכון דורות' למרכז הרפואי – אוניברסיטאי אסותא שבאשדוד. 

גם מהעיר אשדוד היתה פניה למכון 'דורות' מזוגות חשוכי ילדים.  במסגרת המאמצים לסיוע לזוגות אלו נפגשו השבוע ראשי ורבני מכון 'דורות' – הלכה, רפואה ותמיכה בחשוכי ילדים, עם רופאי היחידה במרכז הרפואי – אוניברסיטאי אסותא, ד"ר שלומי ברק מנהל היחידה לפריון והפרייה חוץ גופית באשדוד, ומנהל המרכז הרב תחומי לפריון האשה והגבר, ברמת החייל בת"א, וד"ר גיא בר רופא בכיר ביחידה להפרייה חוץ גופית באשדוד ומנהל המרכז לרפואה יועצת בעיר שדרות.

במהלך הפגישה הרבנים ערכו רב שיח מקצועי עם הרופאים ודנו בפתרונות טכנולוגיים חדשניים בתחום זה ובשאלות ההלכתיות העולות מהם.

ד"ר שלומי ברק הביע שמחה על שיתוף הפעולה שנוצר בין המכון לבית החולים : "אנחנו שמחים לשתף פעולה ולעבוד לפי ההנחיות ההלכתיות של מכון דורות על מנת לתת מענה הולם לזוגות החפצים בהכוונה הלכתית על פי דרכו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל". ד"ר גיא בר בירך בלבביות על שיתוף הפעולה וציין שכיליד עוטף עזה הוא רואה חשיבות גדולה בנתינת דגש למען זוגות חשוכי ילדים בפריפריה: "אני אשמח להמשיך ולתת מענה בכל המרפאות, באסותא באשדוד, במרפאה שבהנהלתי בשדרות, ובמרפאה באשקלון".

פגישה זו היא חלק מתוכנית רחבה שתהווה מגדלור רפואי הלכתי עוצמתי למען זוגות חשוכי ילדים בפריפריה, בכללה סדרת שיתופי פעולה וכנסים שעורך 'מכון דורות' בדרום, החל מהכנס שהתקיים בשדרות בחודש האחרון אשר בו בו הוכרז על הקמת סניף חדש, וכלה בכנס הקרוב שיתקיים באשקלון בנר ראשון של חנוכה.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

יש גם פריפריות בצפון!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו